Місцеві новини • 08-06-12 р. |
Перегляди: Today_and_all_counter |
У Ківерцях – катастрофічна нестача дитсадків (стаття з "Вісника +К" та ВІДЕО з обговорення питання прийому у садочки на 17-ій сесії міськради)
Ківерчани скаржаться, що у три садочки, які залишилися у місті, дитину влаштувати неможливо, адже ті «тріщать по швах» від переповнення.Про це йдеться у публікації Вісника + К за 7 червня.
Жінки розповідають, що раніше можна було записатися на чергу у дитсадок відразу після народження дитини, а тепер дозволяють ставати у чергу, тільки коли малюку виповниться півтора року.
«Моєму сину якраз півтора минуло, – розповідає ківерчанка Віта. – Наступного дня я вже побігла в садочок. І що ви думаєте – опинилася якась там 103-я в черзі».
Тим часом завідувач Ківерцівського ДНЗ №1 Людмила Семенюк розповідає, що їхній садок був відкритий ще в 40-х роках минулого століття. Розрахований він на 48 місць, а виховується тут 104 дитини. Ще 125 записано у черзі на цьогорічний прийом.
Завідувач навчального закладу комбінованого типу «Ясла-садочок №2» Марія Кальчук теж стверджує, що такої кількості дітей три наявні садки розмістити не можуть.
«Цього року в ясельну групу ми будемо набирати дітей 2010 року народження. Ліміт – до 22 малюків. Хоч на черзі маємо 106 дворічок. А загалом до нас записано 255 дітей 2007-2010 років народження. Колись цей садочок був набагато більший, мали два двоповерхових приміщення. У важкі часи одне з них продали за смішну суму – приблизно 70 тисяч гривень. Що вже попередня завідуюча виїздила, скільки скарг і заяв про повернення понаписувала, до самого Києва дійшла, але документи у бізнесмена, якому продали, були в порядку, і вона нічого не добилася», – стверджує Марія Кальчук.
Мер Ківерців Володимир Жгутов розводить руками і каже, що вище голови не стрибнеш, якщо бюджет міста 5 мільйонів, а будівництво садочка вартує 3 мільйони гривень.
«Поки що єдиним виходом із ситуації ми бачимо повернення відомчого садочка у користування за призначенням (його у свій час передали трьом структурам). Буквально у кінці квітня це питання обговорювалося на рівні голови адміністрації», – каже Жгутов.
За його словами, якщо садок повернути у міську комунальну власність, місто матиме додатково ще шість груп – а це, як мінімум, 120 місць.
«Також із порядку денного не знято такий варіант, як перебудова під дошкільний заклад адмінприміщення колишнього Волиньоблагролісу. Але це важка бюрократична справа, адже ще й досі йде процес ліквідації всієї структури», – розповів мер.
Існує і проект добудови садочка №1 на майже 100 додаткових місць. Проте він припадає пилом у шухляді міського голови ще з 2008 року. Адже щорічні намагання потрапити у державну програму розбудови дошкільних закладів втішних результатів не принесли.
Джерело: "ВолиньPost" з посиланням на "Вісник + К".
Архів новин |
- 2017 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень
- 2016 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2015 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2014 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2013 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2012 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2011 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2010 рік: серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
Коментарі
Увага! Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях. За зміст коментаря відповідає його автор.
-
- ВКонтакте
-
8/06/12
Посадити треба Л.Семенюка за ті авантюри по продажу майна Гуту. Потрібно громаді міста скинутися грошима тай повернути ті копійки Гуту, які він заплатив за приміщення садочка та кінотеатра. Хай будується за них.
P.S. Кого ми обираємо, невже такі ми всі сліпі, що не бачимо що з кожним новим мером наше місто розтягують по крихті, то землю, то приміщення, то дарування квартир.........
Учасниця черги
11/06/12
Дуже наболіла проблема! Дивує одне:чому влада нічого не вирішує,адже ця проблема постала не один рік тому, а мінімум п,ять.
вчитель
14/06/12
Повнiстю згiдний з Учасницею черги.А тепер Гут хоче ще й землю хапнути, що межуе з його приватною. Губа ( а,може, Гута) не дура.
Бобунь
КОМЕНТУВАТИ
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.