Місцеві новини • 24-11-14 р. |
Перегляди: Today_and_all_counter |
Покрокова інструкція зі створення Територіальної громади міста Ківерці
Інструкція як створити територіальну громадуSascha Tril: Дякуємо Риммі Білоцерківській за надану інструкцію.
Перед тим, як почати процес створення територіальної громади, обов’язково вивчiть наступні документи:
1. Конституція України (статті 1-13, 140-143)
2. Європейська хартія місцевого самоврядування (ратифікована Верховною Радою України)
3. Положення про загальні збори громадян за місцем проживання в Україні.
Після того, як ви усвідомили, що досі не оформили на себе право власності на національне багатство, здійсніть наступні кроки по оформленню свого права власності на національне багатство:
Крок №1. Встановлюємо відсутність або наявність конституційного власника
Крок №2. Проводимо роз’яснювальну роботу
Крок №3. Готуємо проект статуту територіальної громади
Крок №4. Проводимо загальні збори територіальної громади
Крок №5. Повідомляємо органи влади про створення територіальної громади
Крок №6. Захищаємо територіальну громаду
Крок №1. Встановлюємо відсутність або наявність конституційного власника
Робимо запити про відсутність або наявність конституційного власника: місцевого бюджету, архівних документів, документів на право власності на землю територіальної громади адміністративно територіальної одиниці. Форми запитів від Міністерства юстиції.
Зокрема, потрібно зібрати за допомогою письмових запитів, відповідно до закону «Про доступ до публічної інформації», дані:
- Чи була створена коли-небудь, будь-ким територіальна громада у вашій адміністративній одиниці,
- Хто, як і коли створював вашу місцеву раду, на якій підставі і чиїм представницьким органом ваша рада, власне, є, чи має право користування хоча б землею, на якій розташовується (за законом).
Ці дані потрібні і для розуміння, і для використання їх в положеннях статуту конкретної територіальної громади.
Крок №2. Проводимо роз’яснювальну роботу
Проводимо роз’яснювальну роботу з членами територіальної громади. Збираємо ініціативну групу. Формуємо корпус громадських представників. Збираємо підписи громадян.
Щоб жителів об’єднати для самозахисту і саморозвитку, треба їх проінформувати про їхні права і, найголовніше, зібрати на загальний збір для волевиявлення.
Саме на складності практичної реалізації цього моменту і тримається впевненість нинішньої влади у власній непідконтрольність і безкарності.
Тому необхідно роз’яснити людям, що за законодавством територіальна громада – єдине легітимне утворення, що дозволяє накласти вето на неправомірне рішення влади (рішення громадських організацій носять скоріше характер психологічного тиску, рекомендації; суди куплені) і, навпаки, просувати свої проекти в інтересах громади.
Було не ясно, як можна в одному місці і в один час зібрати велике село, не кажучи вже про районі або місті. Але знову-таки вихід є. Спираючись на положення «про загальні збори» – будь-яка людина може делегувати свій голос громадськости представнику. У підписному листі вказано, що підписанти люди довіряють громадському представнику свої голоси (із зазначенням адрес, паспортних даних та власне підписів) на утворення територіальної громади як юридичної особи публічного права, прийняття статуту територіальної громади, обрання керівних органів територіальної громади. У коло доручених питань варто також включити актуальні проблеми місцевого значення, такі як заборона екологічно небезпечних об’єктів на території громади.
Крок №3. Готуємо проект статуту територіальної громади
У колі громадських представників, яким місцеві жителі довірили свої підписи, обговорюємо і готуємо проект статуту територіальної громади. Вимоги до статуту. Приклади.
Крок №4. Проводимо загальні збори територіальної громади
Проводимо загальні збори за участю 50% + 1 місцевих жителів з правом голосу, які мають прийняти рішення про створення територіальної громади-власника, як юридичної особи публічного права власності. На загальних зборах:
- Обирають голову та секретаря зборів, лічильну комісію (для підрахунку кількості учасників, голосів Громадський представників, результатів голосування).
- Голова оголошує список Громадський представників і кількості представлених ними голосів, а також список Громадських представників з інших територіальних одиниць України, які будуть присутні і засвідчать факт конституційного створення територіальної громади.
- Повинен бути оголошений порядок денний, по кожному пункту якого проводиться голосування з підрахунком голосів.
- Приймається рішення по створенню територіальної громади (голосування – більшістю голосів).
- Зачитується проект статуту територіальної громади, проводиться обговорення та голосування.
- Відповідно до прийнятого статуту, вибирається уповноважений територіальної громади, який сам нічого не вирішує без комітету Громадський представників і веде документацію громади, або її голова і секретар – це в залежності від уподобань конкретної громади та її статуту.
- Вибирається комітет Громадський представників, в який увійдуть ті, кому люди вже довірили свої голоси по підписних листів, а також бажаючі з присутніх людей – за це всі голосують.
Після створення територіальної громади загальні збори також можуть одразу прийняти рішення про заборону екологічно небезпечних об’єктів на її території та інші актуальні питання місцевого значення.
Крок №5. Повідомляємо органи влади про створення територіальної громади
Після проведення загальних зборів і складення протоколу та його підписання, розсилаємо копії протоколу про створення територіальної громади відповідним органам і особам. Також, якщо загальні збори прийняли рішення про заборони, долучити їх до копії протоколу.
Крок №6. Захищаємо територіальну громаду
У разі перешкоджання конституційному процесу утворення конституційних суб’єктів територіальних громад зі статусом власника звертаємось до правоохоронних органів із заявами про злочин.
Джерело: http://terhromady.info/stvorennya/instruction/ та сторінка Спільноти Ініціативної групи по створенню Територіальної громади міста Ківерці у мережі Фейсбук.
Архів новин |
- 2017 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень
- 2016 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2015 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2014 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2013 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2012 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2011 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2010 рік: серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
Коментарі
Увага! Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях. За зміст коментаря відповідає його автор.
-
- ВКонтакте
-
Ще нема
КОМЕНТУВАТИ
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.