

Перш, ніж від влади вимагати,
самим потрібно "клямку" мати
Те, що Ківерці мають дуже серйозну проблему з міською каналізацією, відомо усім. Зрозуміло, що потрібен генеральний план каналізування (але це задоволення, а для нас просто насущна необхідність, не з дешевих - станом на 2008 рік сам проект вартує близько 700 тис. грн). Наразі таких коштів місто не має. І на допомогу з інших бюджетів розраховувати найближчим часом марно. А проблема набуває ваги – боронь, Боже, якоїсь екологічної катастрофи (на жаль, у нашій державі реагують лише опісля оказії. Тоді і гроші знаходяться, і робиться усе швидко).
До цих пір ківерчани самотужки, хто як міг, вирішували її кожен для себе:
- одні виливали воду просто на город чи вулицю, а для інших відходів будували надвірну вбиральну ("клозет");
- другі копали і вимуровували каналізаційні ями на своїх обійстях і при потребі їх викачували;
- третім пощастило, бо підключилися до загальноміської каналізації (виявляється, що є трішечки у місті й такої).

Ось усі не дуже хитрі варіанти вирішення. Як бачимо, найважче приходилось першим - ніяких тобі благ цивілізації. Та з покращенням побутових умов (ванни, санвузли, пральні машинки, насосні башні і т.п.) цих стоків стає щораз більше і проблема постає гостріше навіть у власників вигрібних ям. Земля теж не безрозмірна, є і у неї межа насичення. Тому викачувати доводиться все частіше, що, звісно, "влітає в копієчку". А сьогодні - то й чималеньку.
Але є ще й четверті, заради котрих і написав такий вступ. Вони виявились "наймудрішими": і проблему з каналізацією вирішили, і ні копієчки нині не витрачають. "Це ж те, що треба! - зрадіє кожен господар, - за таке ноу-хау премії і нагороди потрібно давати". Згоден, за таке "ноу-хау" потрібно! Лише не премії, а штрафи! І було б добре ще й буцегарні по повній програмі.
За що? А за те, що свої каналізаційні труби повиводили у меліоративний рів, що протікає поруч їхніх осель. І, звиняйте, за прямоту і відвертість - пісяють і какають усі дружно у той самий рів, і самі ж нюхають всю ту заразу! "Штин" такий деколи стоїть… (хоча чому деколи?... Мої щирі співчуття тим хлопцям, що все те вичищали - авт.).
І це майже усі, кому "пощастило" побудуватись біля того рову. І бідні, і багаті, і є при посадах. Але пощастило, "по-справжньому", лише тим, хто верхи за течією живе - іншим значно менше. Се ля ві.
А у тому рові років десять тому щуки водились, а п'ятнадцять-двадцять - люди купались і відпочивали обабіч… Спаскудили. Самі ж собі. Бо ж жити якось треба.
Та чомусь звикли якось, а не по-людськи?!

І на продовження теми
Коли міськрада почала вичищати той рів, то стільки проблем виникло з забезпеченням доступу спецтехніці. Звісно ж, хто захоче на свій город екскаватора пускати, хоч по закону повинна бути і є територія для обслуговування меліоративного рову. Та за ці роки кожен господар, як щирий українець, понабудовував там різних допоміжних споруд і розбирати все, звісно, що шкода.
Ото мала влада клопіт - не позаздриш: здається, добре діло для тих же людей роблять, але ж наслухались різного (зокрема, то чоловік допікав наріканнями, що підтоплює, влада бездіє, а коли дійшло до діла, то вже його і не підтоплює. Вже все нормально. Отакої!).
Володимир Дужич
8.12.08р.

P.S. Несправедливо буде, якщо не подам точки зору іншої сторони. Зводиться вона до того, що яму вигрібну побудувати просто неможливо - вода підходить. Що ж, резонно. Приймається, але не дуже.
Хати побудували? Побудували. То що, не бачили куди йшли? Де брали земельні ділянки? То тепер подякуйте тим, хто вам їх надавав, але, в першу чергу, собі за те, що погоджувались на такі. Хоча потрібно і з тодішньої влади спитати за ті дозволи. Що, не розуміли до чого дійде?
І фекальні відходи виводити у меліоративний рів всеодно не гоже.
Не звинувачую усіх підряд і не досліджуватиму, хто лише воду спускає, а хто не лише. Кожен сам знає. Та й служби на це відповідні є (чи посліпли, не приведи Господи?).
Питання в іншому "Що робити?"
Порада проста - збиратись гуртом і не давати владі спокою. Усіма законними методами до повної перемоги. І не лише міській, а й обласній, і державній.
Коментарі
11/12/08
Давно вже потрібно порядок почати наводити!
Ківерчанин
12/12/08
А списочок порушників зафіксованих санстанцією існує? Бо нема актів-нема порушників. А вже тоді на дошку пошани місцевих іхтіандрів.
Риба
2/01/09
Потрібно зробити незалежний народний комітет... І серйозно братися за врядування міста..Навіть методом перекачування капіталу..
Д.Г.
2/03/09
в мене самого будинок побудований під лісом. коли він будувався (1980 рік) про ніяке підтоплення і мови не було а зараз вода в колодязі стоїть на рівні із землею. це повязано насамперед з інтенсивною забудовою а відтак із вирубкою лісу. А рівчак прорити по вулиці мало хто хоче, а деякі ще й назло засипають: мовляв чому біля мого подвіря має протікати рівчак. Але ж кудись та вода має діватися. у місці де рівчак колись витікав у стічний рів (який нещодавно чистили) "щирий українець" загородив забором і побудував курник (і міська влада про це знає але чомусь сваритися ні з ким не хоче).
І скільки вже разів обіцяв Жгутов приїхати і розібратися на місці але мабуть доїхати не може...
Зацікавлений
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Повідомлення перед публікацією модеруються, тому писати образи і нісенітниці нема сенсу, а розміщення відбувається з деякою затримкою. Повідомлення з некоректним підписом (на зразок "Я" чи ":-)") не проходять.