Місцеві новини • 04-02-17 р. |
Перегляди: Today_and_all_counter |
Працівники "Цуманської Пущі" провели у КРЕНЦі просвітницький екологічний захід (+ фото)
Міжнародний день водно–болотних угідь у еколого–натуралістичному центріЗ 1997 року світ почав відзначати ще одне екологічне свято - День водно-болотних угідь. І хоча з дня підписання «Конвенції про водно – болотні угіддя» в іранському місті Рамсарі пройшло вже багато років, не дивно, що датою святкування було вибрано саме 2 лютого, адже конвенція між країнами була підписана цією датою.На цей час зазначений Перелік включає 2 170 водно-болотних угідь загальною площею 207,045 млн. га. 33 водно-болотні угіддя України входять до загального переліку таких угідь міжнародного значення, загальною площею біля 678 тис. га. Серед них і Волинський національний природний парк «Припять - Стохід», озера Світязь, Синевир, Ялпух та багато інших відомих природолюбам водних обєктів України.
Незважаючи на важливе значення водно-болотних угідь, їхня територія зменшується у всьому світі. Головним наслідком є те, що осушення і меліорація заболочених земель для сільського господарства стає все більш поширеним явищем. У деяких регіонах більше 50% торфовищ, боліт, прибережних зон, прибережних територій озер і заплави річок були втрачені та трансформовані для сільськогосподарського використання.
Саме на цьому наголошували наукові співробітники з НПП «Цуманська пуща» Грицюк Юлія – заступник начальника еколого- освітнього та рекреаційного відділу, Юлія Семенюк – провідний фахівець екологічної освіти та Данилюк Наталія – інженер еколого–освітнього та рекреаційного відділу на екологічному заході, на який вони завітали 2-го лютого цього року.
Свято пройшло в Ківерцівському районному центрі еколого – натуралістичної творчості учнівської молоді під гаслом “Піклування про водно-болотні угіддя є відповіддю змінам клімату». На екологічному заході природолюби дізналися про те, які територіальні об’єкти можна визначити та назвати водно – болотним угіддями, про надзвичайно велику користь для природи та людства цих об’єктів природи, причини їх катастрофічного зменшення, та про гостру необхідність їхнього збереження.
Працівниками еколого–натуралістичного центру була підготовлена виставка тематичної літератури, де гості свята змогли ближче ознайомитися з цією екологічною проблемою, та діями з боку урядових та громадських організацій, по її зменшенню та про міжнародну співпрацю з цього приводу. Дітям та гостям свята було цікаво дізнатися, що на території Ківерцівського району ще збереглися такі природні об’єкти які охороняються законом як: «Чортове болото», що входить до території НПП «Цуманська пуща», болота Журавичівського родовища торфу, гідрологічні памятки природи в с. Озеро – 9 га водного плеса, в с. Озерце – 4га водного плеса, «Цуманські джерела», «Гор’янівські джерела», прибережні смуги та заплави річок Путилівка та Кормин.
Юннатами центру неодноразово були організовані толоки, написані науково- дослідницькі роботи по проблемах місцевих водних обєктів: р. Конопелька, озера Молодіжне, Лісового озера («Запрєтка»).
Реалізація на практиці пріоритетів щодо поліпшення збереження водно-болотних угідь можлива лише за умови об’єднання зусиль усіх державних та недержавних установ та організацій, всього населення країни. Сподіваємося, що Ви приєднаєтеся до нас і зробите свій внесок у збереження та відтворення надзвичайно цінних для природи та сільського господарства водно-болотних угідь!
Михайло Доридор,
керівник гуртків еколого – натуралістичного центру.
Переглянути PDF-документ
Архів новин |
- 2017 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень
- 2016 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2015 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2014 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2013 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2012 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2011 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2010 рік: серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
Коментарі
Увага! Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях. За зміст коментаря відповідає його автор.
-
- ВКонтакте
-
Ще нема
КОМЕНТУВАТИ
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.