Місцеві новини • 03-03-15 р. |
Перегляди: Today_and_all_counter |
Частину мехзаводу купили за 2 млн грн. Якщо місцева влада виділить 1 млн, то голова ОДА знайде решту на добудову ДНЗ №1?! А з сміттєзвалищем - :(?
Проблеми й переваги Ківерцівського краюГолова облдержадміністрації Володимир Гунчик здійснив робочу поїздку у Ківерцівський район. Побував у закладах соціальної сфери, на підприємствах краю, важливих об’єктах, а також провів прийом громадян.
Спершу Володимир Гунчик завітав до тамтешнього ЦНАПу, що розташований у самому центрі міста.
А відтак до установи щомісяця навідується близько 1 тис. 300 осіб. А позаяк ЦНАП займає лише частину приміщення, то представникам ківерцівської влади доведеться подумати про розширення установи. Принаймні на цьому акцентував голова облдержадміністрації. Його аргумент беззаперечний: люди не повинні ходити за необхідними довідками кілька разів і у різні місця, відповідні служби (а мова йде про земельників, міграційну та реєстраційну служби) мають бути зосереджені в одному місці.
- Пропоную здійснити реверс: знайдіть приміщення для працівників казначейства, що працюють на другому поверсі, й за рахунок цих площ розширюйте ЦНАП, – порадив Володимир Гунчик керівництву Ківерцівського р-ну. – Також потрібно пошукати місце, аби встановити термінал, і подбати про хороший пандус. Це – найважливіше.
Побував керівник виконавчої гілки влади області й у дошкільній установі м. Ківерці № 1.
Зрозуміло, що садочок, зведений ще у далекому 1945 році, не відповідає вимогам часу й розрахований на мінімальну кількість дітей – 36. Відтак цілком логічно, що кілька років тому розпочали зводити ще один корпус, у котрому мала би виховувати сотню малюків. Одначе збудували лише «коробку». Між тим черга до дитячого садочка у Ківерцях стрімко зростає й відлік іде не на десятки, а на сотні.
- Готовність об’єкту – до 50 %, – повідомив Ківерцівський міський голова Володимир Жгутов. – Заплановано, що функціонуватиме актова та гімнастична зали, кухня, чотири групи. Але, щоби завершити, потрібно за нинішніми цінами 5 чи й всі 6 мільйонів гривень.
Зрозуміло, що голова облдержадміністрації усвідомлює, наскільки актуальним є завершення відповідного об’єкту, та й самі мешканці Ківерцівщини неодноразово акцентували на проблемі переповненості дошкільних установ у місті під час прийому громадян. Тож слід шукати шляхів вирішення проблеми.
- Я – за співфінансування, – наголосив Володимир Гунчик й звернувся до тамтешніх владців. – Берете на себе мільйон? Якщо так, то починаю думати, де дістати ще чотири. Одразу кажу: в бюджеті області не варто шукати. Але беруся розмовляти з цього приводу із Головою Верховної Ради Володимиром Гройсманом та народним депутатом Ігорем Єремеєвим. Але до них ми маємо прийти з реальними напрацюваннями, а не самою констатацією проблеми.
Окрім того, Володимир Петрович дав доручення відповідним службам оновити кошторис, адже попередній складали кілька років тому, а відтак ціни – геть інші. Наголосив також, що слід подумати й про облаштування твердопаливної котельні. Тим паче, що певні напрацювання уже є.
Механічний завод, яким колись славилася не лише Ківерцівщина, більше не простоюватиме.
Майновий комплекс, а точніше те, що від нього залишилося, у лютому цього року придбали ініціативні інвестори, котрі планують виготовляти там техніку для дрібного сільськогосподарського виробництва. А позаяк відповідне підприємство успішно працює в Олиці, що на території Рівненської обл., то й мешканці Ківерець плекають неабиякі надії. Голова облдержадміністрації оглянув майновий комплекс заводу й поспілкувався із інвесторами, зокрема із директором Русланом Гнатюком. Варто зауважити, що нові власники не прохають фінансової допомоги, навпаки наголошують: мають власний ресурс та певні напрацювання. Одначе розраховують на підтримку влади в іншому питанні: виявляється, на майновому комплексі повністю відсутнє електропостачання, адже мережі викрадено. Відтак, Володимир Гунчик одразу ж доручив голові Ківерцівської райдержадміністрації Валерієві Ткачуку провести роботу, аби з’ясувати, хто відповідав за збереження державного майна.
- Подумаємо із представниками обленерго, як, не порушуючи законодавства, можна подати сюди електроенергію, – підкреслив керівник виконавчої гілки влади в області. – Раджу вам підготувати бізнесплан, презентацію цього проекту й представити його для волинської громади. Зрештою, це один із важелів впливу на регіональну політику.
А фермерське господарства «Поляна-М», розташоване у с. Тростянець, де також побував голова облдержадміністрації, – приклад відповідального бізнесу, адже тамтешній керівник активно долучається до життя місцевої громади.
Побував Володимир Гунчик і на проблемному об’єкті – сміттєзвалищі неподалік районного центру.
Площа – більше 12 Га. 8,5 Га – стара частина, решта – нова (4,4 Га виділили у 2002 році). Що цікаво, на старішу частину сміттєзвалища немає жодних документів. Проблема ж дійсно неабияка, бо від такого неприємного сусідства потерпають селяни, що мешкають неподалік. Кількома роками раніше планували звести полігон твердих побутових відходів і збудувати сміттєпереробний завод. Одначе цього не сталося. Нині ж Ківерцівська міська рада готова виділити зі свого бюджету 200 тис. грн., але, зрозуміло, відповідної суми не вистачить. Та й потрібно думати на перспективу, себто вирішувати, що робити зі старим сміттєзвалищем.
- Нам слід закривати два питання: рекультивації старого звалища й облаштування нового, – зауважив голова облдержадміністрації. – Варто думати про проект, як зробили у Брищі. Те, що маємо зараз, – не полігон, а величезний смітник. Аби його закрити, потрібне чітке рішення. Але робити черговий смітник ми не можемо, бо це – не вирішення питання.
Відтак Володимир Гунчик дав доручення представникам тамтешньої влади серйозно вивчити питання й запропонувати конкретні напрацювання вирішення проблеми.
Що ж до прийому громадян, то мешканці краю йшли до голови облдержадміністрації як із особистими бідами, так із проблемами громад. Прохали посприяти з працевлаштуванням, розібратися у незаконних діяннях із переданням в оренду мисливських угідь, допомогти із забезпечення скрапленим газом, відремонтувати дорогу в селі тощо. Кожного Володимир Гунчик вислухав і дав доручення відповідним службам.
- 80% звернень мали би вирішуватися на місцях, – резюмував голова облдержадміністрації. – А те, що люди йдуть до мене, свідчення недовіри до місцевої влади. Відтак представникам останньої доведеться серйозно попрацювати. Зауважу лише, що говорив людям правду. Навіть тоді, коли бачив сльози на очах. Не можна сипати солодкими словами і водночас дурити. Потрібно реально оцінювати ситуацію і відповідно діяти.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.
Джерело: офсайт Волинської ОДА.
Окремі фото з сайту - http://vip.volyn.ua/
Архів новин |
- 2017 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень
- 2016 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2015 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2014 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2013 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2012 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2011 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2010 рік: серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
Коментарі
Увага! Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях. За зміст коментаря відповідає його автор.
-
- ВКонтакте
-
9/03/15
Олика відноситься до Ківерцівського району, а не до Рівненської обл.
Мозга Ігор
КОМЕНТУВАТИ
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.