Місцеві новини • 03-03-15 р. |
Перегляди: Today_and_all_counter |
ЯК КІВЕРЦІВСЬКИЙ СУД НЕЗАКОННО ЗАСТОСОВУЄ ПРИМУСОВІ ЗАХОДИ МЕДИЧНОГО ХАРАКТЕРУ?!
Через Єдиний державний РЕЄСТР судових рішень поцікавився кількістю ухвал Ківерцівського районного суду Волинської області, які включені у 2014 році по кримінальних справах за поданням лікарів-психіатрів для продовження, зміни або припинення примусових заходів медичного характеру до ОСІБ. На мій запит РЕЄСТР надав відомості стосовно 134 кримінальних справ, за якими судом винесено ухвали про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру.Ознайомлення із вказаними ухвалами показало, що в основному вони були ухвалені за поданням головного лікаря Волинської обласної психіатричної лікарні № 2 смт Олика. Але в жодній ухвалі суду не вказана присутність представника лікарської комісії, що дала висновок, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів. Закон вимагає обов"язкової присутності при розгляді вказаної категорії справ у судовому засіданні прокурора, захисника, представника медичного закладу, представника лікарської комісії і особи, щодо якої вирішується питання, про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру (якщо дозволяє стан її здоров"я). Як я вже вище вказував по всіх 134 кримінальних справах у засіданні жодного разу не було представника лікарської комісії і жодного разу не було ОСОБИ, щодо якої ухвалювались вказані судові рішення?
Про що це може свідчити? На мою думку спадає те, що при розгляді вказаних справ присутній формалізм та байдужість і порушення закону. Невже при розгляді подань головного лікаря у присутніх на судовому засіданні прокурора, адвоката жодного разу не з"явились запитання до представника лікарської комісії або до фігуранта подання? Як же з року в рік один і той самий суддя розглядає подання по одних і тих самих справах, де фігурантами проходять одні і ті самі ОСОБИ? Що судді стали «кураторами» одних і тих самих справ? А де ж Автоматизована система документообігу суду? Мабуть у Суді навчили комп’ютер, щоб він кожного року судді Костюкевичу О.К. чи Пономарьовій О.М. розподіляв до розгляду одні і ті самі справи? Але чомусь судді кожного року змінюють номера (незаконно, навіть по кілька разів) вказаної категорії справ?
Аналіз наявних документів показує, що судді Ківерцівського районного суду «клепають» ухвали десятками за один день і питання дотримання вимог закону їх особливо «не пече». Так суддя Корецька В.В. 29.09.2014р., як справжня «стаханівка», розглянула 46(!) судових справ (уявіть які глибокі знання законів та швидкість розуму, як блискуче працює помічник, секретар та технічна апаратура в суді, як суддя швидко приймає і оприлюднює судові рішення - адже на кожну справу – не більше 10-15 хвилин).
Так само натхненно працює суддя Костюкевич О.К. - 03.02.2014 року розглянув , виніс та включив до РЕЄСТРУ 23 судових рішення, в тому числі 12 судових рішень були винесені із швидкістю дзиги по кримінальних справах. Встановлено, що у текстах ухвал про призначення захисника вказаний суддя на розгляд кожної справи виділив по 2-5 хвилин - справа № 158/6/14-к призначена до розгляду на 12-43 год., справа № 158/40/14-к - на 12-40 год., а справа № 158/4/14-к – на 12-45 год.
Тому і не дивно, що у судових засіданнях відсутні самі ОСОБИ, стосовно яких виносяться ухвали, адже за 2 хвилини не встигнеш зачитати саме подання, я вже не кажу про те, що суддя повинен, розглянути подання, вислухати думку присутніх, вийти у нарадчу кімнату та прийняти судове рішення, яке потім оприлюднити. Як можна за дві хвилини зробити всі вказані дії? Мабуть цього просто не роблять і все, що написано у ухвалі - це фікція?
Викладене підтверджується і іншими фактами. Із 12 вказаних справ при перевірці виявилось, що по 7 у РЕЄСТРІ жодних відомостей про підстави застосування примусових заходів медичного характеру відсутні. Зокрема, по справі № 158/9/14-к у РЕЄСТРІ відсутня постанова Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська від 20.01.2012 року, якою ОСОБУ направили на примусове лікування.
По справі № 158/19/14-к у РЕЄСТРІ відсутня постанова Рожищенського районного суду Волинської області від 25.12.2012 року, якою ОСОБУ направили на примусове лікування.
По справі № 158/6/14-к у РЕЄСТРІ теж відсутня ухвала Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська від 18.01.2013 року.
По справі № 158/4/14-к відсутня постанова Здолбунівського районного суду Рівненської області від 3012.2011 року.
По справі № 158/16/14-к відсутня постанова Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська від 21.09.2009року.
По справі № 158/27/14-к відсутня постанова Красногвардійськог районного суду м.Дніпропетровська від 26.02.2012 року.
ПО справі № 158/24/14-к відсутня постанова Красногвардійськог районного суду м.Дніпропетровська від 05.08.2013 року.
По інших судових справах, що розглядались суддею Костюкевичем О.К. 18.04.2014 року теж проглядається аналогія - по справах № 158/792/14-к, 158/790/14-к, 158/799/14-к, 158/801/14-к, 158/805/14-к,158/776/14-к, 158/783/14-к, 158/804/14-к, 158/782/14-к, 158/791/14-к у РЕЄСТРІ теж відсутні судові рішення, якими призначались, продовжувались, змінювались або припинялись примусові заходи медичного характеру.
Викладене дає мені підстави стверджувати, що за допомогою Суду у медичному закладі - Волинській обласній психіатричній лікарні № 2 робляться «чудеса» з присмаком знущання над хворими. Шляхом ознайомлення із судовими рішеннями за 2012-2014рр. я не знайшов жодної ухвали суду, яка б засвідчувала присутність у суді при розгляді подання головного лікаря представника лікарської комісії та самого хворого. А як же захист захищає хворих? Адже з хворими адвокати не спілкуються? Що ж це за захист? Це свідчить про те, що вказані ухвали приймаються з порушенням норм закону і Суд не знає у відношенні, яких ОСІБ він приймає судові рішення? Суд навіть не знає, чи ОСОБА, стосовно якої приймається судове рішення знаходиться на лікуванні у медичному заклад,і чи може її немає там?
Цьому є яскраве підтвердження - адже у 2012 році житель м.Ківерці Мірочник Петро Васильович по бандитські був незаконно затриманий у місцевому РВВС і відправлений на 24 доби до Волинської обласної психіатричної лікарні і№ 2. До цього часу жодна посадова особа району, що була причетна до цієї афери не вибачилася перед ним, а псевдо психіатричні лікарі не понесли покарання за незаконне застосування примусових заходів медичного характеру до вказаного мешканця м.Ківерці.
А що ж робить прокурор-законник, а де ж СБУшники - борці з корупцією, чому не реагує суддя Костюкевич О.К.? В кінці кінців, чому місцева влада дивиться на ці неподобства крізь пальці? Чому ніхто не покаявся від докорів сумління за скоєні правопорушення? Що разом з прокурором, начальником міліції та суддею зустрічаються за чаркою чаю?
Вказана мною інформація може засвідчувати, що діяльність місцевого психіатричного закладу потребує ретельної перевірки і вжиття заходів для наведення порядку поки він не перетворився на місцевий «концентраційний табір». Звертаюсь до обласного управління охорони здоров"я, обласної прокуратури , СБУ та УВС звернути увагу на системні порушення Закону, які відбуваються у Волинських обласних психіатричних лікарнях № 1 та № 2 при застосуванні примусових заходів медичного характеру.
Звертаюсь до Генеральної прокуратури України з проханням здійснити перевірку порушень чинного законодавства з боку суддів місцевого суду і його керівництва під час розгляду справ про застосування примусових заходів медичного характеру.
Олександр Жуков
28.02.2015р.
На відео з архіву сайту - виступ п. Мірочника
Фото - society.lb.ua
Архів новин |
- 2017 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень
- 2016 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2015 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2014 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2013 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2012 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2011 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2010 рік: серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
Коментарі
Увага! Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях. За зміст коментаря відповідає його автор.
-
- ВКонтакте
-
Ще нема
КОМЕНТУВАТИ
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.