Місцеві новини • 02-03-15 р. |
Перегляди: Today_and_all_counter |
Чому район за наявністю шкільних сайтів "пасе задніх" в області? Бо нема нормального інтернету, обладнання, ставки, бажання, вміння чи..? А в міських школах?!
Під час наради з головами сільрад радники голови РДА оприлюднили проблемну ситуацію з функціонуванням й, навіть, наявністю сайтів навчальних закладів нашого району. На рівні області район виглядає - геть кепсько (детальніше - див. відео нижче).Про причини такого стану у листі (чит. нижче), надісланого з районо на наше прохання прокоментувати ситуацію.
У ньому серед основних причин:
1. Відсутність нормального нету в школах району
2. Відсутність оплати за ведення цієї роботи (більше чит. далі у листі).
Якщо для сільських шкіл перша причина є суттєвою, то для міських це "не катить", а основною перешкодою є друга (звісно, безкоштовно ніхто не хоче цим займатись).
Хоча, варто відмітити, що у КЕШ наразі функціонує доволі пристойний сайт школи, певно найкращий в районі (на верхньому фото). Були спроби, які, на жаль, "заглохли" і в ЗОШ №4 і гімназії (і, якщо не помиляюсь і у ЗОШ №3).
Керівництво району, відділу освіти та директори шкіл повинні спільно вирішити питання з оплачуваністю цієї роботи. Заодно варто створити одну єдину платформу (що буде значно дешевше) й запропонувати її школам.
За схожим принципом вже давно працює Прилуцька школа (завдяки одному вчителю-ентузіасту). Маю на увазі безкоштовну Всеукраїнську освітню мережу "Щоденник.ua"
А для початку - згуртуйте учнів і заведіть офіційні сторінки шкіл у соцмережах... Це нічого не вартуватиме, окрім години-другої часу вчителя-ентузіаста. Але, певно, нашим "балуваним" освітянам, звиклим до фіксованої ставки і перегруженими іншими навчальними клопотами легше "відмазатись" й "пустити" все на самоплив :)
Лише тоді відставання від прогресу буде збільшуватись, але з цим вже, певно, змирилась галузь освіти, головне аби зарплати платили і до пенсії (і після) дотримали-потримали, а основне завдання навчати, нині, на жаль, вже не є основним :( ?!
Можливо ситуація виправиться коли кожна громада безпосередньо володітиме школами на своїй території й ефективно опікуватиметься шкільними справами, а всі працівники школи будуть на річному контракті (без жодної політики й "кумівства")?!
І загалом, прохання - РЕФОРМУЙТЕСЬ, САМОАКТИВІЗУЙТЕСЬ... сміливо й рішуче відкидайте неефективне старе, щоб встигнути врятувати освітній потопаючий корабель... (Окрім того, маючи в владі району таке солідне освітянське представництво - використовуйте момент...).
Володимир Дужич
2.03.15
PS. прохання скинути лінки-посилання на існуючі та новостворені сайти шкіл.
PSS. Лист-коментар районо:
"…Одним з найважливіших питань реалізації програми інформатизації освіти є матеріальне забезпечення установ освіти сучасною технікою. Впродовж останніх років це питання вирішувалося завдяки державній програмі комп’ютеризації закладів освіти та за рахунок спонсорських коштів.
Станом на 10.01.2015 року у загальноосвітніх закладах Ківерцівського району налічується 596 ПК (докладніше див. у табл.. на фото)
Щодо забезпечення телекомунікаційних засобів виходу до глобальної всесвітньої мережі Інтернет: у семи школах району є доступ до мережі Інтернет по абонентській лінії за допомогою обладнання ADSL (Укртелеком) (НВК, КЕШ, ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Ківерці, ЗОШ І-ІІІ ст. №3 м. Ківерці, ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м. Ківерці, ЗОШ І-ІІІ ст. смт Цумань, ЗОШ І-ІІІ ст. с. Дерно). У ЗОШ І-ІІІ ст. с. Карпилівка підключено високошвидкісний Інтернет від провайдера DataGrоup, та 19 шкіл користуються Інтернетом провайдера Intertelecom. Послугами провайдера Київстар користуються 3 школи.
У лютому 2015 року з провайдером DataGrоup підписані ще пʼять договорів про надання послуг інтернет-звʼязку (ЗОШ І-ІІІ ст.с.Жидичин, ЗОШ І-ІІІ ст. с.Жорнище, ЗОШ І-ІІ ст. с. Клепачів, ЗОШ І-ІІ ст. с. Завітне, ЗОШ І-ІІ ст. с.Звірів). Устаткування провайдера Intertelecom шкіл с.Жидичин та с. Жорнище, після підключення цих закладів у березні до швидкісного Інтернету, буде передане разом з оплатою рахунків іншим школам І-ІІ ст., які цього потребують. Не підключеними до мережі Інтернет за державні кошти або за кошти місцевого бюджету залишаються ЗОШ І ст.
Відсоток підключення до мережі Інтернет складає ЗОШ І-ІІІ ст. – 100 %, ЗОШ І – ІІ ст. – 50%, ЗОШ І ст. – 0 %, в цілому по району - 57%.
Власні веб-сайти мають 10 закладів району. На сьогоднішній день робота по створенню та оновленню сайтів освітніх установ району зазнала значних утруднень, оскільки деякі з них розміщені у безкоштовних російських доменних зонах типу .ru, або серверах, які належать Російській Федерації, а відповідно розпорядчих документів заборонено використання сайтів на таких доменах. Така ж сама ситуація і з сайтом відділу освіти, який був зареєстрований взагалі в Німеччині, тому на даний час ведеться робота щодо його переведення на домен .gov.ua. і найближчим часом сайт відновить свою роботу.
Слід зазначити, що в переважній більшості шкіл, особливо в сільській місцевості, швидкість інтернету не дозволяє належним чином отримати пошту не кажучи вже про завантаження інформації на сайт (фото, відео, документацію) щодо роботи закладу.
Варто зазначити, що створення та ефективного функціонування шкільного сайту вимагає постійної кропіткої роботи фахівця, яка потребує належної оплати. На сьогоднішній день усі існуючі доплати (за завідування кабінетом, обслуговування техніки тощо) вчителю інформатики призупинені.
Значною перешкодою інформатизації навчальних закладів району можна назвати недостатнє фінансування розвитку комп’ютерних технологій, а ці технології потребують значних бюджетних асигнувань (придбання комп’ютерів, їх модернізація, обслуговування, створення локальної мережі, придбання програмного забезпечення, підключення до мережі Інтернет).
Ефективне використання комп’ютерної техніки потребує високого фахового рівня вчителів, відповідної підготовки педагогічних кадрів та підвищення їх кваліфікації. Крім того, конче потрібний кваліфікований спеціаліст-лаборант, який буде безпосередньо займатися обслуговуванням комп’ютерних комплексів. А така одиниця у штатному розкладі освітніх закладів, на жаль, сьогодні відсутня…
Методист РМК Власюк Л.Г.
Архів новин |
- 2017 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень
- 2016 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2015 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2014 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2013 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2012 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2011 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2010 рік: серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
Коментарі
Увага! Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях. За зміст коментаря відповідає його автор.
-
- ВКонтакте
-
Ще нема
КОМЕНТУВАТИ
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.