
̳ 21-05-11 . |
: Today_and_all_counter |

Стаття у газеті "Сім"я і дім" щодо дитбудинку Черепів
ВИХОВАНЦІ ЧЕРЕПІВ ЖИТИМУТЬ У НАМЕТІ?Ківерцівська влада вирішила ліквідувати дитячий будинок сімейного типу Черепів, що у Ківерцях. І за парадоксальним збігом обставин саме 1 червня, у День захисту дітей, шестеро неповнолітніх сиріт і ще п’ятеро «дорослих дітей», якими опікується родина Черепів, можуть удруге залишитися без сім’ї і без дому. Адже будинок, в якому нині проживає родина, хочуть реорганізувати у соціальний гуртожиток.
Із подружжям Черепів читачі СіДу знайомі ось уже двадцять років, відтоді як 1991-го Джаніна та Дмитро створили перший на Волині дитячий будинок сімейного типу. Згодом він став відомим і за межами України – тут організували театр танцю «Зорецвіт». У 1996 році для проживання цій великій родині міська рада передала занедбаний і нікому не потрібний будинок побуту площею понад тисячу квадратних метрів. До цього приміщення тричі виставляли на аукціон, але ніхто його не купив, а ціна, як зауважує господиня, прирівнювалася тоді до вартості 62 мішків цукру.
– Будинок був у жахливому стані, – пригадує Джаніна Володимирівна. – На другому поверсі, де зараз спальні, розташовувався швейний цех. Там не було ні підлоги, ні міжкімнатних перегородок, стіни та бетонне перекриття стелі понищив грибок, підвал був завалений відходами побуткомбінату. Потроху спільними силами вихованців дитбудинку і танцюристів «Зорецвіту» ми облаштували приміщення.
Тепер, коли будинок відремонтований, Черепам дорікають тим, що їхні шість вихованців займають надто велике приміщення.
– А крім них, тут мешкає ще п’ятеро «старших дітей», – пояснює мама. – Так, вони досягли повноліття. Але ж їм також треба десь жити! Ви ж не виганяєте своїх дітей на вулицю, коли їм виповнюється 18. І мої дорослі діти мають право на родинний дім, мають право мати маму. Та й покинувши рідну оселю, невідомо, як у житті складеться… Забрати у сиріт це приміщення – просто злочин. І це називається допомогою від держави? Адже цю будівлю вони приводили до ладу практично власноруч та власним коштом. Зауважте: попри те, що будинок є комунальним, власністю міської ради, жодні гроші на його ремонт ніколи не виділяли.
Нині дуже легко приклеїти комусь ярлик «нераціонального» витрачання державних коштів. Так, Черепи отримують кругленьку суму дитячих грошей, відтак знаходиться чимало охочих порахувати кожну копієчку у чужій кишені. Утім, ми не побачили на подвір’ї дорогого автомобіля, а пані Джаніна (хоча про візит не була попереджена) була вбрана дуже скромно. З іншого боку, батькам-вихователям інколи дорікали, що за дитячі гроші вони утримують «Зорецвіт».
– Та «Зорецвіт» сам на себе заробляє! Ось погляньте, – демонструє пані Джаніна записи у товстому зошиті. – Там 470 грн, там 120 грн, 200 грн… Усе це гроші, які отримує «Зорецвіт» за прокат костюмів, які ми шиємо самі. Після того, як почали до мене прискіпуватися, буцімто витрачаю дитячі гроші на утримання ансамблю, навіть платню за електроенергію вирішила розділити. Написала у міськраду заяву із проханням встановити замість одного три лічильники: для «Зорецвіту», дитячого будинку та житла для «дорослих дітей». Але мене не підтримали.
Прокат костюмів – справа прибуткова, тим паче коли їх така кількість: костюмерну завбільшки із танцклас ущент заповнено барвистим вбранням.
– «Зорецвіт» тепер часто виступає. Приміром, за останні два тижні в Луцьку дали три концерти. Нині у «Зорецвіті» займається близько сотні маленьких ківерчан. Саме для них облаштовано танцзал на другому поверсі будинку. Він має площу 100 кв. м, а в ЦДЮТ, наприклад, лише трохи більш як 30 кв. м.
Можливо, приміщення площею понад тисячу квадратів у центрі міста – ласий шматок. І хоча чиновники говорять про його переоблаштування у соціальний гуртожиток, нинішні господарі дому сумніваються у щирості їхніх намірів.
– Так, соціальний гуртожиток – справа благородна. Однак приміщення колишнього будинку побуту для цього непридатне. Якби йшлося, наприклад, про садочок, де кімнати розташовані по обидва боки від коридору, – це одна річ. А в цій будівлі мало кімнат з вікнами, великі прохідні зали, багато господарських приміщень. Тому якщо його реорганізувати в гуртожиток, тут також буде обмаль жилих кімнат попри велику загальну площу. А переобладнати будинок у соцгуртожиток означає поставити комусь жирну «пташку» поряд із пунктом «збудоване соціальне житло». За рахунок забраного у сиріт дому?
Комісія з питань захисту прав дитини ухвалила рішення ліквідувати дитячий будинок сімейного типу через «невиконання матір’ю-вихователем Джаніною Череп обов’язків щодо належного виховання, розвитку та утримання дітей-вихованців». Будинок проіснував двадцять років, і за цей час пані Джаніна із чоловіком виростили двадцять п’ять знедолених дітей. За вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, підтримку та розвиток традицій, спрямованих на зміцнення сімейних стосунків, підвищення авторитету української родини Джаніну Череп нагороджено орденом княгині Ольги ІІ ступеня, урядовою Почесною грамотою, відзнакою Міністерства у справах сім’ї та молоді, неодноразово нагороджували грамотами від обласної та районної влади. Ніяк не збагнути, що ця жінка нині погано виховує дітей, адже усі вони, навіть ті, які давно покинули родинне гніздо, називають її мамою і горнуться як до рідної…
Інна СЕМЕНЮК, м. Ківерці
Джерело: Інформаційно-розважальний портал "Сімя і дім"
За цими посиланнями може ознайомитись з іншими матеріалами по даній темі:
- Стаття у тижневику "Віче" про проблеми у дитбудинку Черепів
- ПОСТАВЛЕНО ВСІ КРАПКИ НАД “І”
- 2016 : , , , , , , , , , , ,
- 2015 : , , , , , , , , , , ,
- 2014 : , , , , , , , , , , ,
- 2013 : , , , , , , , , , , ,
- 2012 : , , , , , , , , , , ,
- 2011 : , , , , , , , , , , ,
! , . .