
̳ 07-05-11 . |
: Today_and_all_counter |

День донора у Ківерцях - бажаючих допомогти іншим виявилось небагато (Новосад, Кричкевич, Гайворонська, Пахальчук, Космина... загалом 17 добровольців)
ДОНОРИ: ЩО ВОНИ ВІДДАЮТЬ Й ОТРИМУЮТЬМинулої п’ятниці, 29 квітня, з ініціативи районної організації Товариства Червоного Христа був організований День донора. Донор – це людина, яка дарує свою кров, а з нею здоров’я – хворому, життя – вмираючому.
На жаль, в нашому місті бажаючих допомогти іншим виявилось небагато.
Традиційно однією з перших своєю кров’ю поділилася голова районного ТЧХ Любов Новосад. Підтримати гарну справу прийшла нещодавно призначена головним лікарем санстанції Алла Пахальчук. Нікого не здивував візит голови райдержадміністрації Леонтія Кричкевича. Він, як почесний донор ще СССР, знайшов час і бажання, аби приєднатися до акції. «Поділилися» частинкою себе й Євдокія Гайворонська – начальник Ківерцівської Державної податкової інспекції та Ігор Космина – голова районного осередку ВО «Свобода». Загалом лише 17 добровольців підтримали щорічну акцію, приурочену Всесвітньому Дню донора.
Чим це можна пояснити? Можливо, тим, що люди бояться самої процедури, а, можливо, звичайним незнанням, а іноді й через існуючі міфи про добровільне кровопускання.
Всі інструменти, що використовуються при здачі крові – одноразові, тому заразитися якоюсь інфекцією практично не можливо. Наші пращури жили в таких умовах, що втрата крові через постійні травмування була звичною справою, тому боятися, що віддаючи свою кров добровільно ви неодмінно нашкодите своєму організму, не варто. Навпаки, люди, які практикують донорство, стійкіші до кровотеч, які можуть виникнути через нещасний випадок. Також донори рідше хворіють на ішемічні хвороби серця. Крім того, здати кров – це найпростіший і найдешевший спосіб дізнатися про стан вашого здоров’я, адже отримана кров тестується на ВІЛ-інфекцію, гепатит В і С, сифіліс і т.д.
Та найголовніше, що особа, яка долучилася до такої благородної справи, може бути впевнена, що її «жертва» недаремна. Здана кров необмінно допоможе в нових дослідженнях, людям, які потрапили в аварію, жінкам при важких пологах, онкохворим, хворим гемофілією (захворювання, що пов’язане з порушенням згортанням крові)…
Пам’ятайте, кожен третій житель Землі хоча б раз в житті потребує переливання крові.
Одним з них можете виявитися ви чи ваші рідні. Бути донором – це благородна і почесна справа. Ваша добровільна ініціатива буде неодмінно оцінена!
Анастасія ЗАБОЛОТНА,
учасниця акції.
Фото автора.
Джерело: "Вільним шляхом" від 7.05.11 р.
- 2016 : , , , , , , , , , , ,
- 2015 : , , , , , , , , , , ,
- 2014 : , , , , , , , , , , ,
- 2013 : , , , , , , , , , , ,
- 2012 : , , , , , , , , , , ,
- 2011 : , , , , , , , , , , ,
! , . .