"So Others May Live"
"Чтобы другие могли жить"
Девіз рятувальної служби берегової охорони США
(взятий з худ. фільму "Спасатель" з Кевіном Костнером
у головній ролі - тим хто не бачив, раджу подивитись).
Спитаєте, до чого тут такі високопарні слова? Та просто сподобались… А можливо й не просто…
Кажуть, все починається з малого, на перший погляд незначного, невагомого й непомітного, як-от ці дитячі ігри. Ну, бігають хлопці, совають мотузки, поначіплювали на себе якогось залізяччя, каски; ну, швидко вибираються на дахи, ну, можуть зробити штучне дихання, вміють "розгорнути" для роботи пожежну машину і здатні у 17-річному віці пропливти з 85-кілограмовим макетом 20 метрів і т. п. Ну і що з того?
Та нічого, якщо не зважати на те, що кожна така "непотрібна дрібничка" може врятувати людське життя.
Це я так, до слова. Взагалі-то, мова не про це. А про хороших друзів, команду, яка гартувалася протягом багатьох років у школі, у походах, на змаганнях і тренуваннях. Загалом - про життя кількох ківерцівських юнаків. Точніше про один тиждень з їх життя.
Отож поки їх однолітки відходили від бурхливих святкувань з нагоди завершення школи, хлопці посилено тренувались (хоч і відсвяткували таку знаменну дату, як говориться, "по повній програмі"). Адже цьогорічна "Школа безпеки" для них мала стати останньою (учасникам має бути не більше 17 років) і якось негоже було б їм завершити славну історію участі в цих змаганнях не першим місцем (тому й потіли на тренуваннях здорово).
З історії наших виступів: 2003 рік - 6 місце, 2004 - ІІІ, 2005 - ІІ, 2006 - І, 2007 - ІІ.
Отже, Волинь на "еменесному" всеукраїнському рівні знали добре.
Тому їхали лише за ПЕРШИМ місцем, інші розцінювались, як ганебна поразка.
І відразу ж у перший день змагань на дистанціях „Бойове розгортання” та „Рятування потерпілого з висотної будівлі” ми були першими, а на дистанції „Рятувальні роботи у зоні техногенної аварії” - другими.
„Пошуково-рятувальні роботи в умовах природного середовища” і призове ІІІ місце закріпило наше беззаперечне лідерство.
Третій етап, найвідповідальніший, - дистанція „Рятувальні роботи на воді”. Ківерцівські водойми не в змозі сперечатися з Чорним морем і Дніпром. Тому на перемогу саме у цих видах розраховували команди з Криму, Одеси, Луганська. Водойми, можливо, й не можуть, а наші хлопці ще й як можуть. Саша Баєв з першого(!) разу влучив у "яблучко" (мотузкою з грузилом у рятувальний круг за 15(!) метрів - присутні дорослі рятувальники і то здивувалися), а Андрій Тетюрко єдиний з учасників таки "врятував" 85-кілограмовий манекен, діставши його з глибини 2-ох метрів, і, пропливши з ним 20 метрів та ще й на якій швидкості (інші ж його просто втопили)!
У підсумку ми випередили найближчу команду більш, ніж у два рази (у нас 8 очок, а у них - 17).
І не думайте, що інші команди були такими слабкими, навпаки, боротьба була напруженою (двох учасників на воді мусили діставати справжні рятувальники). Все-таки це всеукраїнський рівень. Просто ківерцівська команда справді (скажемо без зайвої скромності) на даний час насильніша, найшвидша і найвправніша.
Але одними змаганнями такі поїздки не обмежуються. Гарна і цікава розважальна програма дозволила по-спражньому насолодитися безтурботними юними роками. Екскурсії музеями, парками, показові виступи дорослих рятувальників, виставка спецтехніки, приліт гелікоптера. А чого варта лише одна семигодинна подорож Дніпром на пароплаві! А дискотеки, конкурси краси, вечори знайомств (це ж більше 250 школярів з усіх куточків України, закордонні гості з Польщі, Угорщини, Молдови - усього 27 команд), суперовий феєрверк!
І хороші призи особисто з рук Міністра НС Володимира Шандра (телевізор, кубок на команду та кожному цифровий 7-мегапіксельний фотоапарат, медалі, грамоти, направлення у навчальні заклади МНС і м'які іграшки дівчатам). А скільки фоток? Десь 5 Гб! І кілька касет цифрового відео! Ось такий ужинок команди Ківерціської станції юних туристів.
Певно, вже саме час назвати поіменно наших чемпіонів, отож: Андрій Тетюрко (капітан команди), Сергій Боймук, Олександр Баєв, Сергій Зінюк, Василь Фик, Наталія Корнійчук (всі з Ківерцівської районної гімназії), Віта Цвітинська (Ківерцівська експериментальна школа). Кажуть, "добрий отаман за половину війська стане" - то це про тренера, Юрія Володимировича Тананайського.
І зустрічали переможців прямо на пероні з шампанським, квітами та щирими вітаннями батьки, полковник з МНС з Луцька О. Пастушак, начальники відповідних відділів РДА Василь Голуб та Ольга Поліщук, з оригінальної ініціативи останньої на пероні тричі через гучномовець звучало вітання команді.
Мало не забув, трохи "офіційщини" для довідки: 2-9 липня 2008 року, Дніпропетровська область (Петриківський район), ІІІ Міжнародний (VIII Всеукраїнський) збір-змагання юних рятувальників „Школа безпеки”. В загальному підсумку команда Волинської області посіла І місце, ІІ місце - Хмельницької, ІІІ - Луганської.
Здається, все, більше можете побачити на фото (тут), а ще більше (загрузити тут) - десь 90(!) фото.
Володимир Дужич
16.07.2008 р.
P.S. Дуже просили хлопці висловити особливу подяку командам Вінницької, Луганської, Сумської, Миколаївської, Харківської, Закарпатської, Запорізької та Черкаської областей за підтримку і "недоспані ночі".
Коментарі
25/07/08
МОЛОДЦІ!!!!!
Вальчук Оксана
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Повідомлення перед публікацією модеруються, тому писати образи і нісенітниці нема сенсу, а розміщення відбувається з деякою затримкою. Повідомлення з некоректним підписом (на зразок "Я" чи ":-)") не проходять.