Місцеві новини • 08-07-15 р. |
Перегляди: Today_and_all_counter |
Прибуткові підприємства "нова влада" хоче "доприхватизувати"! Суперактуальні торфо-брикетні заводи Волині назвали (зробили) збитковими і...
… ХТО ПІДШТОВХУЄ НА ТОРГИ ДП «ВОЛИНЬТОРФ»?Той, хто зараз проїжджає повз торфобрикетні заводи, звертає увагу на довгі черги вантажівок. Хоча до опалювального сезону ще далеко, завбачливі керівники заздалегідь запасаються паливом, яке восени може значно подорожчати через зростання тарифів на електроенергію.
Здавалося б, колектив ДП «Волиньторф» повинен мати тверду впевненість у гарних перспективах на майбутнє, адже через енергетичну кризу скорочується використання природного газу, а наші шахти опинилися під загрозою закриття. Тепер багато соціальних закладів переходять на альтернативні джерела енергії, тому особливої ваги набуває виробництво місцевих видів палива.
На Маневиччині працює два з нині діючих українських торфозаводів. Вони випускають до 120 тисяч тонн брикетів на рік, а це 60% від усього обсягу продукції в країні. Торік ДП «Волиньторф» сплатило майже 8 мільйонів гривень державних цільових внесків із зарплати своїх працівників, ще стільки ж – податків та зборів до бюджетів різних рівнів. Загалом тут трудиться більш як 400 працівників, середня заробітна плата яких перевищує 4,5 тисячі гривень.
Для колективу прикрою несподіванкою стала урядова постанова №271 від 12 травня цього року «Про проведення прозорої та конкурентної приватизації», де запропоновано підприємства державного концерну «Укрторф», куди входить і «Волиньторф», виставити на продаж. У парламенті вже лежить і законопроект «Про перелік об’єктів права державної власності, що підлягають приватизації, та деякі питання діяльності об’єктів, що виключаються з такого переліку», після ухвалення якого заводи «Сойне» та Маневицький торфобрикетний можуть перейти у приватні руки. Парадокс у тім, що спікер парламенту Володимир Гройсман назвав підприємства, які підуть на торги, у тім числі й наші, волинські, збитковими, такими, що впродовж десятиліть є «годівницею для зловживань, корупції, хабарництва та обтяжують бюджет».
Можна було б лише подивуватися такій необізнаності чи недалекоглядності наших високих урядників, котрі налаштовані збути прибуткове, стратегічно важливе для держави підприємство, якби довкола нього не нагніталася тривожна ситуація. Ще в лютому минулого року я звернулася до правоохоронних органів щодо незаконного виведення обігових коштів у сумі 6 мільйонів гривень із ДП «Волиньторф». Тоді відкрили кримінальне провадження, але згодом справу спустили на гальмах. Мовляв, не було складу злочину. Гроші підприємству так і не повернули. Фірму «Промгазінвест», із якою укладав угоду колишній директор ДП «Волиньторф» Сергій Голоюх, перейменували, а Вищий господарський суд визнав її банкрутом. Після Революції гідності на Волині змінився вже третій прокурор, але скандальну справу досі так і не розслідували. Дивно, що через незаконні схеми з державного підприємства забрали гроші, а винних так і не знайшли та не покарали.
Свідомо чи ні, вже шостий рік тягнеться процедура отримання дозвільних документів на виділення нових площ для добування торфу. Спершу Мінекології загальмувало це питання, повважавши 205 гектарів, на які претендує «Волиньторф», особливо цінними землями. Далі парламент просто відфутболив його розгляд. Тим часом висновки експертів чинні лише до 2016–го. Якщо виконавча влада області не посприяє отриманню дозволів до кінця цього року, то процедура виготовлення пакета нових паперів займе, ймовірно, більш як шість місяців. Тоді через нестачу сировини заводи можуть зупинитися.
Понад те, викликає подив, що на кінець червня бюджетні заклади боргували підприємству 1,3 мільйона гривень за вже відпущену продукцію. А ці гроші ой як згодилися б заводчанам саме в цю сприятливу для заготівлі сировини пору, щоб запасти її на осінньо–зимовий період!
І колектив підприємства, і територіальна громада переконані: хтось із «грошових мішків», який, може, ходить десь по київських пагорбах, давно поклав око на «Волиньторф». Люди вважають, що не можна передавати прибуткове, стратегічно важливе для нашого краю виробництво у приватні руки. Бо олігарх, котрий купить заводи, банально викачуватиме з них гроші, прибутки кластиме собі в кишеню, а до бюджету потраплять хіба крихти.
Людмила КИРДА,
депутат Волинської обласної ради.
Джерело: офсайт газети "Волинь-Нова"
Переглянути PDF-документ
Архів новин |
- 2017 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень
- 2016 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2015 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2014 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2013 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2012 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2011 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2010 рік: серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
Коментарі
Увага! Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях. За зміст коментаря відповідає його автор.
-
- ВКонтакте
-
Ще нема
КОМЕНТУВАТИ
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.