Місцеві новини • 08-02-14 р. |
Перегляди: Today_and_all_counter |
Районний бюджет 2014 року - бюджет виживання?! Є лише на зарплати і компослуги, а на розвиток - копійки, + інфляція зробить людей біднішими... ВІДЕО
ПЛЮСИ І МІНУСИ РАЙОННОГО БЮДЖЕТУПостійна комісія районної ради з питань планування, бюджету та фінансів, опрацювавши запропонований райдержадміністрацією проект районного бюджету, в основному схвалила його з доповненнями і направила на розгляд сесії.
Дохідна частина бюджету у 2014 році становитиме 316 млн 336 тис грн. проти 259 млн грн. у 2013 році. З них власні надходження становлять лише 19 млн 227 тис грн. (в 2013 р. – 17 млн). Решта – це дотації та субвенції з державного бюджету, які становлять 297 млн грн.
Така залежність місцевих бюджетів від державного зумовлена тим, що практично всі податки, які збираються на місцях, надходять у Київ, а потім у вигляді дотацій та субвенцій направляються в регіони. На місцях залишаються лише податок з доходу фізичних осіб та ряд дрібних податків. Заплатили зарплату – отримали надходження, не заплатили – не отримали. Ось чому виплати зарплат в бюджетних установах, всі соціальні виплати в районі залежать від виконання державного бюджету і вчасного надходження субвенцій і дотацій.
І є велика небезпека, що в цьому році, як і в попередньому, держбюджет буде не виконано оскільки і макроекономічні показники і доходи, зокрема від приватизації значно завищено, а дефіцит бюджету, на думку провідних спеціалістів, становитиме не менше 100 млрд грн.
Із 316 млн загального фонду районного бюджету майже 158 млн мають цільове призначення і, як правило, направляються на соціальний захист населення – на субсидії, виплату допомог на дітей, малозабезпеченим сім’ям, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, при народженні дитини.
Зокрема, у 2014 році розміри допомог при народженні дитини становитимуть:
- на першу дитину – 31 680 грн (у 2013 р. – 29 310 грн);
- на другу дитину – 63 360 грн (у 2013 р. – 58 620 грн);
- на третю і наступну – 126 720 (у 2013 р. – 117 240 грн).
Решта видатків районного бюджету (без урахування цільових трансфертів) в сумі 158 млн направляються на фінансування бюджетних галузей району. Питома вага цих галузей складає:
- освіта – 56% (90 млн. грн);
- охорона здоров’я – 22% (35 млн грн);
- субвенції і дотації місцевим радам – 11,5 (18 млн);
- культура – 5,9% (9,4 млн);
- державне управління – 0,6% (1 млн грн).
На виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджетних установ і закладів, які утримуються з районного бюджету передбачено 120,7 млн грн., що в структурі видатків становить аж 77%. Проте, це більше на 7,2% у порівнянні з 2013 роком.
ФІНАНСУВАННЯ ОСВІТИ
В освітянській галузі забезпечено асигнування на оплату праці, організацію харчування учнів, проведення розрахунків за газ, теплову, електричну енергію, тощо.
Вперше передбачено кошти на сніданки для учнів 5-11 класів сумі 1 млн 220 тис грн і 664 тис грн. на модернізацію дитячих майданчиків.
У фонд заробітної плати включена матеріальна допомога на оздоровлення педагогічним працівникам та шкільним бібліотекарям в розмірі посадового окладу, щорічна грошова винагорода – 20% окладу, індексація заробітної плати, зарплата по договорах позаштатним працівникам за ремонтні роботи згідно актів виконаних робіт та заміна.
На виконання програми відпочинку та оздоровлення дітей у 2014 році закладено 732 тис грн., на придбання шкільних автобусів – 450 тис грн..
ФІНАНСУВАНННЯ МЕДИЦИНИ
На заклади охорони здоров’я передбачено кошти в сумі 35,3 млн грн., з них на зарплату – 30 млн грн. враховано поетапне підвищення зарплати та посадового окладу працівникам І тарифного розряду ЄТС. Враховано виплату матеріальної допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки медичним працівникам, оплату нічних, святкових, договорів, консультантів та індексація заробітної плати.
На придбання медикаментів закладено 1 млн 43 тис грн. Видатки на медикаменти на 1 ліжко-день становлять лише 4 грн 19 коп. А на придбання безоплатних лікарських засобів для онкохворих, хворих на цукровий діабет та ін. виділяється лише 137 тис грн., що не покриває потребу навіть на 50%.
ФІНАНСУВАННЯ КУЛЬТУРИ
Видатки по установах культури становлять 9,4 млн грн., що на 7% більше ніж у 2013 році. Заробітна плата буде виплачена з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та допомоги на вирішення соц.-побутових питань, виплата премій в розмірі 20% окладу педагогічним працівникам музшкіл, заміну уроків.
Також встановлено надбавку бібліотекарям за особливі умови праці в розмірі 50% посадового окладу. Закладено кошти в сумі 350 тис грн. для реконструкції приміщення бібліотеки для дорослих.
ФІНАНСУВАННЯ ДЕРЖУПРАВЛІННЯ
По державному управлінню загальний обсяг видатків склав 1 млн 2 тис грн., що на 12,4 тис грн. менше ніж у 2013 році. Буде профінансовано зарплату працівникам апарату районної ради, придбання паперу, запчастин до автомобіля, комп’ютерної техніки, оплату комунальних платежів, відшкодування коштів депутатам на доїзд, підписку періодичних видань.
На випадок виникнення непередбачуваних техногенних катастроф передбачено обсяг резервного фонду районного бюджету на 2014 рік в сумі 100 тис грн..
ПІДСУМКИ
Плюси районного бюджету
Підсумовуючи, слід визнати, що головний фінансовий документ району має як ряд позитивних моментів, так і дуже багато негативних. До перших варто віднести:
- в бюджеті закладено кошти на виплату заробітної плати з усіма надбавками на весь 2014 рік;
- враховані потреби на проплату енергоносіїв та комунальних послуг.
- передбачена субвенція з держбюджету в сумі 2 млн 300 тис грн. на будівництво дитячого ясла-садка на 4 грпи по вул.. Незалежності, 47 в м. Ківерці, 4 млн грн. на реконструкцію приміщення під додаткові групи ясла-садка №3 по вул.. Галана, 15а в м. Ківерці, 1 млн 800 тис грн. на будівництво, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності;
- виділяється субвенцію з обласного бюджету на придбання житла для дітей-сиріт в сумі 137 тис грн. і 30 тис грн. з районного бюджету;
- 1 млн 220 тис грн. вперше виділено на харчування учнів 5-11 класів;
- збільшується мінімальна заробітна плата, прожитковий мінімум, допомога на дітей, малозабезпеченим сім’ям, при народженні дитини, адресна допомога дітям-сиротам і т.д.
Мінуси районного бюджету:
- незважаючи на заяви урядовців про те, що бюджети всіх рівнів є бюджетами розвитку, факти свідчать про протилежне. Це – бюджет виживання, оскільки на заробітну плату йде 77% всіх асигнувань, ще 10-11% на енергоносії, а все інше – копійки (зокрема видатки розвитку становлять лише - 0,8% бюджету);
- майже не виділяються кошти на ремонт шкіл, придбання обладнання, наочних посібників, технічних засобів навчання;
- недостатнє фінансування оздоровлення і відпочинку дітей влітку, які змушені відпочивати лише в пришкільних таборах;
- на рівні минулого року будуть профінансовані видатки для придбання ліків і харчування хворих;
- майже не передбачено коштів на придбання сучасного медичного обладнання, апаратури, ремонту фельдшерсько-акушерських пунктів;
- вкрай низькі видатки на придбання безоплатних лікарських засобів для хворих певних категорій захворювань (онкохворі, хворі на цукровий діабет, хворі з психічними розладами і т.д.);
- із прийнятих 18 місцевих програм більша половина профінансована лише на 50% від мінімальної потреби;
- незважаючи на мінімальне підвищення зарплати та її ріст в бюджетній сфері на 7-9%, прогнозована інфляція призведе до погіршення життєвого рівня простих трудівників.
Бюджет району відображає той важкий період стагнації, який переживає українська економіка. Не випадково, екс-прем’єр України М. Азаров ще напередодні ухвалення державного бюджету говорив, що Україна стоїть на краю прірви. І відступили від її краю наші урядовці лише завдяки російському кредиту, який необхідно буде повернути з відсотками.
Тому і такі примарні надії на те, що державний бюджет буде виконано і що будуть профінансовані навіть такі «куці» видатки.
Григорій Павленко,
депутат районної ради, голова постійної комісії районної ради
з питань планування, бюджету та фінансів.
Фото з офсайту райради.
Архів новин |
- 2017 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень
- 2016 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2015 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2014 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2013 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2012 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2011 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2010 рік: серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
Коментарі
Увага! Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях. За зміст коментаря відповідає його автор.
-
- ВКонтакте
-
8/02/14
то нащо такий бюджет затвердили? Колісник всіх депутатів нагнув?
Питаю
Відповідь: див. на відео - завершуючи виступ голова бюджетної комісії роз"яснив чому потрібно було такий бюджет затверджувати.
КОМЕНТУВАТИ
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.