Місцеві новини • 29-12-10 р. |
Перегляди: Today_and_all_counter |
У дитячого будинку сімейного типу родини Черепів хочуть забрати частину приміщення
Таким чином влада планує вирішити проблему з дефіцитом дитячих садочків у КіверцяхКолись щедро надане владцями для цієї сім’ї приміщення колишнього побуткомбінату на вулиці 17-го Вересня нині стало причиною конфлікту. Річ у тому, що тепер районна влада хоче «переселити» на перший поверх будівлі райуправління Пенсійного фонду, яке зараз знаходиться в приміщенні колишнього дитсадочка «Білочка».
У 1991 році подружжя Черепів, Джаніна Володимирівна та Дмитро Олексійович, створили дитячий будинок сімейного типу. Згодом він став відомим й за межами України: не лише через те, що є першим такого типу в області, а й тому, що на його базі функціонує театр танцю «Зорецвіт». В 1996 році для проживання цій великій родині міська рада передала закинутий будинок побуту площею понад тисячу квадратних метрів. До слова, приміщення тричі виставлялось на аукціон, але ніхто його не купив, а ціна, як зауважили Черепи, прирівнювалась до вартості 62 мішків цукру.
— Тоді нам давали на вибір: чи це приміщення, чи садочок, в якому зараз розташовані екологічний центр і Пенсійний фонд, — пригадує пані Джаніна. — Ми подумали й вирішили взяти це приміщення, бо тут було більше місця, а отже, можна було реалізувати творчі плани щодо «Зорецвіту». Будинок був у жахливому стані: практично без підлоги, стіни та бетонне перекриття стелі — знищені грибком, підвал — завалений відходами побуткомбінату. Потроху спільними силами почали наводити лад, працювали і вихованці дитбудинку, і танцюристи з «Зорецвіту». Щоб зробити будівлю більш придатною для проживання дітей, провели певне перепланування.
Нині в цьому дитячому будинку перебуває на вихованні семеро дітей. Кожен з них має окрему кімнату, а проживають вони на другому поверсі. Крім того, в приміщенні дитбудинку продовжують мешкати восьмеро осіб, яким уже більше 18 років. Троє з них живуть на першому поверсі, де ще розташовані кухня для «дорослих дітей» та душові. Більшу частину першого поверху займають приміщення танцювального колективу (обладнані три роздягальні, велика костюмерна, на стадії ремонту перебуває другий танцклас). Тож саме через те, що власне вихованці дитячого будинку на першому поверсі не проживають, влада вирішила використати його для інших цілей. Театр танцю «Зорецвіт» хочуть «переселити» до районного центру дитячої та юнацької творчості, де він і числиться. Проте такою ситуацією не задоволені ні хореографи колективу, ні батьки дітвори, яка займається танцями.
— У нас танцювальний клас на другому поверсі має площу в 100 квадратних метрів, а в ЦДЮТ — лише трохи більше 30. В нас є групи, де одночасно займаються більше 25 дітей, тож для них у пропонованому танцкласі навіть станків для класичного уроку не вистачить, — пояснює причину небажання покидати звичне приміщення хореограф Марія.
Опріч того, Джаніна Череп має певні сумніви — чи дійсно для Пенсійного фонду хочуть відібрати це приміщення. Оскільки раніше звучала пропозиція зробити там магазини, позаяк будинок знаходиться в центрі міста, навпроти ринку. Вона вважає приміщення абсолютно непристосованим для розташування тут Пенсійного фонду.
— Так, тут чимало місця, та більша частина — це порожня чорна середина без вікон. Для організації кабінетів лишається небагато площі. От візьмемо, приміром, майбутній танцювальний клас. Там є лише одне вікно — збоку, а далі — лише стіни, — ділиться Джаніна Володимирівна. — На магазини, може, справді підійшло б: ззовні були б магазини, а всередині — склади. Тож, я думаю, коли кажуть, що заберуть сюди Пенсійний фонд, то це тільки мова, бо ніякий Пенсійний фонд не погодиться на такі умови. А от магазини… Але щоб забирати приміщення у дітей заради магазинів…
Думка про те, що поверх заберуть під магазини, зовсім не випадкова, бо на одній із сесій міської ради розглядалася така пропозиція, проте депутати її не підтримали. Також, як розповідає Джаніна Череп, їй уже пропонували віддати одну роздягальню під книжковий магазин.
— Питання ні про які магазини взагалі не стоїть, — зазначив міський голова Ківерців Володимир Жгутов. — Особисто я був прихильником створення на першому поверсі цього приміщення соціального гуртожитку, де могли б жити сироти, яким виповнилося 18 років, у тому числі й вихованці сім’ї Черепів. Але міськрада минулого скликання відмовилася підтримати цю пропозицію.
Володимир Жгутов зазначив, що приміщення, яке свого часу передали Черепам, досі значиться як адміністративне, і зовсім не переобладнане під житло. Щоб це зробити — треба кошти. У міському бюджеті їх немає навіть для виготовлення проектної документації. Саме тому всі члени родини Черепів офіційно зареєстровані у їх старому будинку.
— До мене, як до міського голови, не було звернень щодо передачі цього приміщення у приватну власність. А у Ківерцях дійсно є проблема з дитсадками. Сьогодні у нас на черзі перебуває понад чотириста дітей. А районне відділення Пенсійного фонду орендує частину приміщення колишнього дитячого садочка. От сьогодні ми й розглядаємо варіанти, куди б це відділення «переселити». Перший поверх приміщення, яке займає сім’я Черепів, — це лише один із варіантів. Питання ще не вирішено остаточно. Перш за все воно буде обговорюватися з депутатами міської та районної влад, а також із працівниками Пенсійного фонду. Хочу зазначити, що розміщення фонду саме у цьому приміщенні було б дуже прийнятним варіантом для жителів сіл. Адже поруч — вокзал, автостанція, податкова, управління праці та соціального захисту.
Володимир Жгутов також зазначив, що при прийнятті рішення обов’язково будуть враховані інтереси родини Черепів. Сьогодні тут виховують сімох дітей. І навіть якщо їм залишать лише другий поверх, то сім’я матиме у своєму розпорядженні 550 квадратних метрів. А щодо танцювальних залів, то міський голова зазначив:
— Джаніні Володимирівні пропонувалося перенести репетиції у районний будинок культури, обіцялося виділити там костюмерні, навіть організувати довезення дітей шкільним автобусом чи будь-яким іншим видом транспорту, якщо це буде потрібно. Ми також думаємо, як забезпечити житлом тих вихованців дитячого сімейного будинку, які стали повнолітніми. Приміром, розглядається варіант придбання хатинки в селі. Хоча питання подальшого облаштування дітей, надання їм освіти, як на мене, в першу чергу — завдання батьків-вихователів. В будь-якому випадку ми приймемо рішення, яке б враховувало інтереси як вихованців сім’ї Черепів, так і чотирьох сотень дітей міста, які чекають черги у дитячий садочок.
Наталка СЛЮСАР
Ольга Урина
Джерело: "Відомості.ua" - http://vidomosti-ua.com/newspaper/17980
Архів новин |
- 2017 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень
- 2016 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2015 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2014 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2013 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2012 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2011 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2010 рік: серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
Коментарі
Увага! Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях. За зміст коментаря відповідає його автор.
-
- ВКонтакте
-
30/12/10
Недобудований садок біля 3 школи передали бізнесменові,а тепер згадали що нехватає місць для дітей.Чим вони раніше думали?Я просто обурений!
"...бо на одній із сесій міської ради розглядалася така пропозиція...",цеш діти,тут даже мови про таке не повинно йти.
В пенсійному зробили недавно ремонот,недумаю що він кудись переїде звідти.
flashmax
КОМЕНТУВАТИ
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.