Громада • Проблеми | 29.03.10 р. |
Ще раз про медколедж та "пісьма Вані Жукова"
Звідки у Ківерцях росте “зуб” на
відділення стоматології медичного коледжу?
Ківерцівська районна рада напускає туману на питання передачі місцевому медичному коледжу колишнього навчального корпусу №5, який належав йому з 1963 року. У результаті відділення стоматології опинилося у дуже скрутному становищі: воно залишилося без приміщення, де планувалося створити клінічну базу для студентів. На носі – акредитація навчального закладу. З урахуванням цього набуває особливої ваги питання: як йому захищати своє право на підготовку спеціалістів кваліфікації «гігієніст зубний»? В області – це єдиний навчальний заклад І-ІІ рівня акредитації, який проводить таку діяльність…
Корпус №5 «відійшов» від медичного училища ще у радянські часи, коли для нього збудували типове приміщення. З того часу власник цього корпусу не змінювався, хоч у ньому працював краєзнавчий музей, бібліотека. Згодом, як планувала тоді місцева влада, сюди тимчасово, на час будівництва Ківерцівської загальноосвітньої школи №1, перевели учнів початкових класів. Справа з цим будівництвом, як відомо, потерпіла повний крах. На якомусь етапі робіт не вистачило коштів, тож ківерчани розібрали і зрівняли із землею усе, що було споруджено на території школи. Тепер на тому місці – пустка.
Натомість за останнє десятиріччя медичне училище зробило не один крок вперед у своєму розвитку: набуло статусу коледжу, збільшило кількість студентів. Узгодивши у 2007-му році з місцевою владою питання щодо передачі коледжу корпусу № 5, його дирекція відкрила відділення стоматології. У цьому приміщенні впродовж року планувалося створити клінічну базу для студентів, а також відкрити безкоштовну стоматологічну поліклініку для малозабезпечених верств населення району та школярів.
Голова Ківерцівської районної ради А.І. Манько у своєму листі від 13 квітня 2007-го року до директора коледжу кандидата біологічних наук Т.С. Комшук писав: «У місті існує тенденція до зменшення чисельності школярів. Тому в загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №4 у Ківерцях з’явилися вільні площі під класні кімнати. Разом з тим ведеться будівництво з метою розширення експериментальної школи. Є надія, що проблема вільних площ для загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 відпаде сама собою».
21 червня 2007-го року це питання розглядалося і на сесії обласної ради. Вона дала свою згоду на прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області приміщення навчального корпусу №5. Коледж отримав свідоцтво на право власності на це приміщення.
Незважаючи на це, практичне вирішення проблеми не просунулося ні на один крок. Навіть не допомогло втручання Міністра охорони здоров’я України В.М. Князевича: у своєму листі від 18 березня 2009 року він звертав увагу голови Волинської обласної ради А.П. Грицюка на те, що коледжу не передано корпус №5 і просив підтримати чудову ініціативу адміністрації цього навчального закладу.
Ось яка ситуація склалася: Ківерцівська міська рада, Волинська обласна рада, Міністерство охорони здоров’я України – «за». Проте ніхто нічого не може вдіяти, бо Ківерцівська районна рада не приймає позитивного рішення. Усе, на що вона спромоглася у цьому питанні, – так це на сесії доручити А.І. Маньку звернутись з клопотанням до Волинської обласної ради щодо виділення коштів на добудову загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня №1 у Ківерцях. А.І. Манько дав письмову відповідь Т.С. Комшук: «Лише при позитивному вирішенні вказаного питання гарантуємо повернутись до розгляду Вашої проблеми та вирішити її».
Таким чином районна рада успішно похоронила справу, від якої залежить майбутнє коледжу. Зрозуміло, що абсолютно нереально в умовах фінансової кризи нині вдруге затівати добудову школи №1. Це питання вже не потребує невідкладного вирішення. Чому?! Ще раз згадаймо листа А.І. Манька до Т.С. Комшук: «У місті існує тенденція до зменшення чисельності школярів… В загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №4 у Ківерцях з’явилися вільні площі під класні кімнати…».
Інша така ж очевидна реальність – загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №3 у Ківерцях, яка розташована за 30-40 метрів від корпусу №5 (!), має можливість додатково відкрити три класи для учнів. Про це заявила директор Р.Г. Кубова.
У корпусі №5 нині навчається сто дітей. Фактично, більшу половину їх може прийняти школа №3. Хіба це не раціональний варіант вирішення проблеми?! Окрім всього іншого, вивільнення корпусу №5 дасть народній освіті значну економію – відпаде потреба опалювати приміщення площею 644 квадратних метрів. Воно надто велике – у класи набрано лише по 16-18 учнів. Тут вже обладнали їдальню, актовий зал… Навіщо було так витрачатися, «підгортати» під себе площу?! У сусідньому будинку (школа №3) усе це є. Не дійшли розумом, щоб скористатися з такої можливості?! До того ж у навчальні дні корпус №5 використовується лише до дванадцятої години. Пізніше хоч «шаром покоти»… Натомість заняття у коледжі тривають до двадцятої години.
Разом з тим не можна не сказати і про те, що у Ківерцях було збудовано експериментальну Всеукраїнського рівня загальноосвітню школу-комплекс І-ІІІ ст. Диву даєшся, чому місцева влада не подбала про те, щоб хоч сюди перевести учнів з корпусу №5.
Т.С. Комшук зверталася за допомогою до депутатів районної ради, голови райдержадміністрації Л.Д. Кричкевича, начальника управління освіти і науки облдержадміністрації М.М. Поповича… «Боляче усвідомлювати, що наше прагнення безкорисно служити суспільству, громадянам, яким, крім нас, нікому «подати руку» безкоштовної стоматологічної допомоги у місті та районі, не знаходить свого втілення і не цікавить тих, у чиї обов’язки входить турбота про людей», – писала Тетяна Сергіївна у різні інстанції.
Дирекція коледжу не домагається будь-якою ціною випровадити школярів зі свого приміщення. В усіх питаннях йде назустріч: діти все-таки… Навіть уклала із загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів №1 договір про виділення їй земельної ділянки площею 598 квадратних метрів, яка передана коледжу у постійне користування.
Звичайно, на невизначений період відкладається створення безкоштовної стоматологічної поліклініки для малозабезпечених верств населення району та школярів. Проте без клінічної бази для студентів не обійтися: на карту поставлено майбутнє коледжу. Ще кілька років тому було закуплено майже на сто тисяч гривень стоматологічного обладнання, яке немає де встановити. У зв’язку з цим Т.С. Комшук закликає місцеву владу зробити хоча б мінімум – у корпусі №5 вивільнити для коледжу хоч кілька кімнат. Є крайня необхідність у тому, щоб тут працювали стоматологічні крісла і студенти могли здобувати практичні навички. Не доводити ж справу до конфронтації!..
Наталія КРАВЧУК.
Джерело: "Вільним шляхом" від 27.03.10 р.
Маю з цього приводу ще три моменти:
Перший: новопризначений голова ВОДА Борис Клімчук у своїй «інавгураційній» промові (ніби спеціально для голови нашої райради і депкорпусу) висловився так:
Про «пісьма Вані Жукова»
«На Київ не кивати! «Київ не дав, Київ не виділив, а я звернувся з листом до голови адміністрації, до прем’єр-міністра»… Пісьма Ваньки Жукова на деревню (колеги, ми дорослі люди!) нікого сьогодні не цікавлять. І ваші заяви, які направлені тільки на те, щоб не вирішувати конкретні питання, а звернутися з листом і забути – мене особисто влаштовувати не будуть. Думаю, що і вас…»
(Взято з сайту «Перець по-ковельськи» - http://perec.in.ua/classic/167/ )
Другий: розмежування влади на ради та адміністрації стало причиною того, що ради "розслабились" бо за роботу з них не питають. Один раз за 4-5 років відбули вибори і сиди собі тихенько, грошики (і то чималенькі) отримуй. І відповідальності ніякої. Та й депутати райради теж собі, певно, думають що велику роботу роблять піднімаючи руку на сесіях, а загалом вся робота зводиться до діління бюджетних коштів і землі.
Третій: таке припущення - невже все знову схиляється до того, що стільки шкіл у Ківерцях не потрібно. Лише одні бюджетні перевитрати. Прикро дійсно, але якщо економічні підрахунки покажуть недоцільність утримання 5-ти шкіл, то рано чи пізно доведеться одну школу скорочувати, і певно, що №1.
Але відразу постає інше питання – ласий земельний шматочок під нею!!! Кому дістанеться? І чи зуміють ківерчани використати його з найбільшою користю для усієї міської громади?
Володимир Дужич
Коментарі
2/04/10
Що,Володя, страшно публікувати правду.
Ваня Жуков
Володимир Дужич: ще не знаю :) Поживемо, побачимо.
І якщо хочеш конкретну відповідь - задавай конкретне питання.
2/03/10
Короче, як то кажуть: "Бабло - "перемагає" зло", або "Якщо вам кажуть, що справа не в грошах, то знайте, справа саме в них". І руйнували школу заради наживи, і коледж корпус хоче відібрати заради поповненне обігових коштів, і земельну ділянку ніхто нікому дарувати просто так не буде, і статті такі запросто так ніхто не пише. Скажите, не правда? Все таємне, стає явним. Побачим.
Відвето, прикро за школу, в якій провчився, і якою пишався у свій час. Всі пишались, адже вона раніше дійсно була першою у всьому.
Олександр
4/04/10
Олександре, я повністю з вами згідна , "роздерибанили" школу в свій час "своі" люди.А згадується ,як в школі писали твори натему "Моя школа в майбутньому",ні одна дитина не вгадала гіркоі долі нашоі першоі школи.Незнаєм тепер кому і"дякувати",чи "руководящей партии" чи ще може кому....
Випускниця
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.