Чому ківерчани повинні
платити більше?
або про нову ціну на водовідведення (каналізацію)
Ситуація така: виконком міської ради відповідним рішенням з 5 липня ц. р. підняв тариф на водовідведення з 4,76 до 7,50 грн. (за 1 метр кубічний) для усіх ківерчан - користувачів послугами "Водоканалу".
Міський голова Володимир Жгутов прокоментував нам це підняття цін. А ми, вже у довільній формі, але зберігаючи суть, доводимо до вашого відома, що:
Цей, завідомо непопулярний, але вимушений крок було зроблено з ряду причин, а саме:
Перше.
2008-ий - це не 2006-ий!
(далі коротко, мовою цифр про основні витрати КП "Ківерціводоканал"):
Витрати 2006 рік 2008 рік - електроенергія 35 коп. 52 коп. - бензин 2,94 грн. 5,72 грн. - дизпаливо 3,73 грн. 6,62 грн. - зарплата (min) 375 грн. 515 грн. - очистка стоків у Луцьку* 0,98 коп. 1,56 грн.
* - Ківерці не мають власного відстійника, а перекачують свої стоки на Луцьк. І це їхня ціна за очистку для населення.
Якщо цього зростання цін вам недостатньо, то є ще два важливі моменти-аргументи.
Друге. Потрібно зважити й на те, що зменшуються об'єми самих стоків від великих підприємств і організацій. Якщо раніше працював держлісгоспзаг, то нині він зупинився і відмовився від даних послуг, значно скоротила свої стоки і районна лікарня. А це відразу ж відбилося на собівартості послуги для інших користувачів.
Третє. Люди масово почали встановлювати лічильники. І це, як і варто було очікувати, значно скоротило їхні витрати на водовідведення, але, з іншої сторони, поставило КП "Ківерціводоканал" у непросте становище (знову зменшились грошові надходження).
Тому, враховуючи вищенаведені фактори, і беручи до уваги, що модернізувати виробничий процес на водоканалі наразі не має можливості (оскільки, незалежно від обсягів стоків, мінімальна комплектація штатних працівників має відповідати певним нормам і скорочувати штат - не можна), було прийнято рішення про економічно обгрунтоване підвищення тарифу. Який, до речі, пройшов усі потрібні перевірки і погоджений державною інспекцією цін.
Що ж робити?
- Субсидіювати?!
Так, є такий "хороший" і перевірений вихід - дотація з міського бюджету. Ціна в такому разі для людей зменшиться, але тоді ківерчанам прийдеться забути про інші нагальні потреби, як от поточні ремонти доріг, садочків, освітлення вулиць і т.п., оскільки, наразі, місцевий бюджет вкрай обмежений у фінансах.
Та й, по-правді сказати, це буде несправедливо по відношенню до 90 відсотків самих ківерчан, оскільки даною послугою користується лише 10%(!) жителів міста. Дійсно, чому хтось повинен платити за когось?
Не варто забувати й ситуацію з місцевим комунальним господарством (ВУЖКГ) - проблеми якого намагались вирішити таким чином. Одним словом - "досубсидіювались", допомогло «як мертвому примочки»: проблему не вирішили, боргів нагромадили "по вуха" і навіть більше, майно описали і ще невідомо як міська влада і громада буде вирішувати це питання. А що воно постане - то це факт.
- Збільшувати кількість користувачів водоканалу і за рахунок цього зменшувати тариф?
Дуже хороша ідея! Але лише у вигляді ідеї. Оскільки це діло не одного дня і клопотів з цим дуже і дуже багато, а проблема гостро стоїть уже нині - то сподіватися на таке вирішення не приходиться. Хоча ніхто її не відкидає - певна робота ведеться. Але це тільки казка швидко мовиться…
- ВСТАНОВЛЮВАТИ ЛІЧИЛЬНИКИ І ЕКОНОМИТИ!!!
Ось це, певно, найкраще, що можна порадити ківер чанам нині. Адже, якщо відверто, то все-таки, не привчені ми ще раціонально використовувати і цінувати традиційно такі дешеві комунальні блага, як вода, світло, газ і, звісно, водовідведення. Але нас швидко цьому навчать (найефективнішим з усіх методів) - гривнею! І хочемо ми цього чи ні, мусимо затямити: "халяви" у таких питаннях вже не буде. Тому, кожен хай сам вибирає: платити по-повній чи економити, хоч правильніше було б сказати - раціонально використовувати. (Для прикладу: плата за воду без лічильника приблизно в 1,5 а то й 2(!) раза більша, а водовідведення облікується за кількістю спожитої води…).
Ще одна порада для тих, у кого дійсно скрутне фінансове становище - оформляйте загальнодержавну субсидію (як на газ і світло).
Можливо, у когось з читачів є якась хороша порада? Будь ласка, не соромтесь, пропонуйте!
Володимир Дужич.
Меру, за доступне і детальне роз'яснення, велике спасибі!).
26.07.2008 р.
P.S. А якщо усе вище наведене вас не переконало, то, можливо, втішить той факт, що інші ківерчани платять вдвічі дорожче: вивезення одного куба каналізаційних стоків так званою "бочкою" вартує від 15(!) гривень. А у Любомилі місцевий «Водоканал» брав по 5 гривень (коли наш - по 4,76) і нині ціна переглядається і, певно, буде вищою, ніж наші 7,50.
І ще одна вагома дрібничка – без лічильника за затвердженими нормами «Водоканал» бере плату з кожної людини за 4,5 (!) куба. Можете самі підрахувати, яку суму вам потрібно сплатити. А з лічильником вона однозначно буде, принаймні, удвічі менша! Спробуйте – переконаєтесь. А якщо щось написав не так, то поправте.
Коментарі
10/08/08
Я думаю, якби збільшили до 20.50, то все було б нормально!!!? Наш народ звик до прогинання. Будуть платити стільки, скільки скажуть... Я поки цими послугами не користуюсь, але за народ "обидно"...
V.A.M.
21/01/09
Нормальна ціна, люди добрі, хіба це гроші?
І.Н.У.
22/01/09
ходіть срати на вулицю, а воду волочіть з криниці - і буде дешевше, а то хочуть все зробити в теплі і даремно. Так не буває.
Житель села
2/07/09
to[Житель села] +1
kudesnik
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Повідомлення перед публікацією модеруються, тому писати образи і нісенітниці нема сенсу, а розміщення відбувається з деякою затримкою. Повідомлення з некоректним підписом (на зразок "Я" чи ":-)") не проходять.