Україно, браво!
Національно-творча презентація у ґміні Пшигодзіце
Літній відпочинок та творча праця вихованців і педагогів Ківерцівського районного Центру дитячої та юнацької творчості доповнились незабутньою та цікавою поїздкою до Республіки Польщі. З 2 по 6 липня делегація вихованців студії танцю «Мега Денс» (кер. Р.Б.Горохоль), вокального гурту «Домісолька» (кер. С.В. Дем’янчук), читця театрального колективу «Мельпомена» (кер. В.М. Гомонюк), соліста зразкового ансамблю народної музики «Пролісок» (кер. В.А. Мартинюк) з концертною шоу-програмою виступали на польській сцені у ґміні Пшигодзіце.
Ще на початку навчального року педагогічний та учнівський колективи ЦДЮТ знали, що влітку матимуть чудову нагоду представляти Україну на фестивальному дійстві «П’ять регіонів Європи», де з метою культурно-національного обміну у творчій співдружності зустрінуться Франція, Німеччина, Польща, Угорщина та Україна. Тому ще від перших днів була окреслена програма підготовки до надзвичайно відповідальної презентації у польській ґміні. Адже ми чітко усвідомлювали, що за кордоном рідної землі нам потрібно буде продемонструвати високий рівень виконавської майстерності, народні традиції свого краю, особистісну культуру взаємин та спілкування.
Готувались до поїздки ретельно та відповідально. Верстались нові хореографічні композиції, вірші, пісні, музичні твори; моделювались та шились сценічні костюми, готувались реквізити, записувались фонограми. В останні два місяці діти репетирували по 4-6 годин на добу. Педагоги-керівники ЦДЮТ налаштували дітей на успіх, відповідальність та гідне представлення своєї нації за кордоном.
І ось довгоочікувана мить від’їзду… Дорога була нелегкою: спекотна погода, сотні кілометрів, а ще трепетна тривога-бажання завізитувати рідну Україну, рідне місто Ківерці величаво та достойно заставляли серця битись сильніше.
По п’ятнадцятигодинній подорожі українська делегація ступила на землі ґміни Пшигодзіце. Це була п’ята година ранку. Польські керівники-організатори щиро вітали з приїздом та швидко організували розселення гостей з України. А далі на нас чекало чотири активні, насичені різноплановими заходами, дні.
У перший день в Будинку культури відбулась урочиста зустріч усіх делегацій за темою: «Спільна історія – повалення Берлінської стіни». Перебуваючи в осередку делегацій з Німеччини, Франції, Угорщини, Польщі, цікаво було почути історії їх демократичного становлення та провести паралель спільної історії європейських держав.
У цей же день була узгоджена програма перебування у ґміні Пшигодзіце, оглянуто Будинок Уряду, організовано знайомство та спілкування з польськими друзями.
Найцікавішою та найактивнішою була субота, 4 липня. Дитячу делегацію розділено на дві концертно-презентаційні групи. Нашим завданням було здійснити короткі концертні виступи-візитки у різних місцевостях ґміни. З 10 до 13 години ми встигли побувати у шести найближчих до Пшигодзіце регіонах. Кожна делегація викладалась сповна, аби бути найкращою. Французи дарували присутнім свій національний танець, німці грали у складі духового оркестру, а наші діти співали, танцювали, грали на музичних інструментах. Дітей сприймали найкраще, бо безпосередність, щирість емоцій та неймовірні старання не залишали байдужими жодного глядача. Після кожного номера ми чули вигуки різними мовами: «Україно, браво!», «Україна – супер!», «Україна – найкраща!». Воістину правда, ми, дорослі, самі не очікували від наших вихованців такої віддачі та відповідальності у кожному художньо-презентаційному номері.
Далі о 16 год на нас чекав найвідповідальніший момент. На центральній площі, на літній естраді вихованці Ківерцівського районного Центру дитячої та юнацької творчості відпрацювали 35-хвилинну концертну програму. Різножанровість художніх номерів, розмаїття сценічних костюмів та щирість дитячих сердець зривали овації глядацької аудиторії. До уваги учасників фестивалю від вихованців студії танців «Мега Денс» подано хореографічну театралізовану композицію «Лісова пісня», танець «Жартівлива полька», хореогра-фічне міні-шоу «Молодіжний квартал», український національний танець «Гопак». А польський народний танець «Полонез» здійняв хвилю позитивних емоцій та бурхливих оплесків.
Емоційно-майстерне та неординарне хореографічне виконання пересипалось мелодійними українськими піснями, які чудово та артистично виконували Катерина Чиж та Анастасія Сахарчук. Віршоване привітання польською мовою від Романа Куліби приємно вразило поляків. Наймолодший учасник фестивалю Андрійко Поліщук подарував усім присутнім ніжні мелодії сопілки. Чарівна ведуча Ольга Поліщук в національному вбранні майстерно оголошувала концертні номери. На фінальній композиції усі педагоги ЦДЮТ разом зі своїми вихованцями, поклавши руку на серце, виконали акапельно Гімн України. Перед виступом ми переживали, як звучатимемо без музичного супроводу, а ми співали так щиро, що у більшості людей з різних держав з’явились сльози на очах. Всі без перекладу розуміли – виконується Гімн України! Це була вершина тріумфу, радості і щастя! Теплі оплески не вщухали довго-довго… А щемні сльози радості за успіх, як благодатне миро, наповнювало наші душі невимовним емоційним піднесенням. Ми, дорослі, на радощах цілували, обіймали своїх дітей та дякували за чудове представлення України на такому грандіозному фестивалі «П’ять регіонів Європи». Вуйт ґміни (мер міста) Пшемислав Казмірчак, сказав, що такої високохудожньої краси він ще не бачив, що в момент слави дитячого виступу його серце мало не вискочило з грудей… У цю мить я, як директор позашкільного закладу, вкотре переконалась: мистецько-творче виховання дітей – це прекрасно!
Ввечері після концертних програм учасників з Польщі, України, Франції та Німеччини було організовано спільне масове гуляння. І тут вихованці та педагоги Центру продовжували демонструвати національну культуру. Ми просили польських музичних операторів вмикати наші фонограми з українськими польками та гопаком. В центрі інтернаціонального кола знову і знову були наші діти та віртуозна хореографічна пара у складі Руслана Горохоля та Марти Іващенко. Інтерес до дитячої делегації з України був неймовірний. Всі учасники та гості фестивалю прагнули повторити наші національні рухи та потрапити у ритм українського танцю. Так, це було фантастично та неперевершено. Суботній день закінчився о 23 годині святковим феєрверком.
Наступний день теж подарував усім нам приємні хвилини та неочікувані радості. О 14 год розпочалась конкурентно-ігрова програма між польськими регіонами та делегаціями, які прибули до ґміни Пшигодзіце. Розмаїття ігрового шоу вражало наше споглядання. А як приємно отримати кубок нашій делегації за друге місце в перетягуванні канату! Наші мужчини-делегати поступилися лише польським представникам-богатирям.
У цей же день вихованці ЦДЮТ мали зустріч зі своїми польськими ровесниками. Діти обмінялися сувенірами, спілкувались і, як не дивно, прекрасно розуміли один одного.
Цікаві враження отримали діти після відвідин місцевого куточка відпочинку «Гуречник». Вони мали змогу побачити казковий будиночок, де подано музичну інсценізацію казки «Червона Шапочка». Із задоволенням діти відвідали міні-зоопарк. Вразили чудернацькі роботи із дерева: велетні сопілкарі, казкові персонажі, декоративні коші, вози… Діти фотографувались на згадку. А ще смакувало польське морозиво і, взагалі, польська кухня була усім до смаку. Гостинність, вихованість, толерантність поляків приємно радувала всіх нас. Та все ж час летів невгамовно. Дорога кликала додому… Усі задоволені та щасливі повернулись до рідного краю. А надія зустрічі жеврітиме у наших серцях, яка, віримо, ще не один раз запалає животворним полум’ям юних талантів рідної Ківерцівщини.
Педагогічний, батьківський та дитячий колективи ЦДЮТ висловлюють щиру вдячність міському голові Володимиру Жгутову, заступнику міського голови Юрію Хоміку, секретарю виконкому Сергію Третяку за незабутню подорож до Польщі.
Леся КУЛІБА, директор ЦДЮТ,
фото з архіву ЦДЮТ.
«Вільним шляхом» від 18.07.2009 р.
Коментарі
Ще нема
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Повідомлення перед публікацією модеруються, тому писати образи і нісенітниці нема сенсу, а розміщення відбувається з деякою затримкою. Повідомлення з некоректним підписом (на зразок "Я" чи ":-)") не проходять.