ОСВІТЛЕННЯ:
ЗАТРАТ – МІНІМУМ , ЕФЕКТ – МАКСИМУМ!
Нарешті за надцять років незалежності міська влада визначилась хоча б з однією проблемою і розробила нормальний, РЕАЛЬНИЙ!!! план її вирішення. І кажуть, що під цю програму Є КОШТИ! Окрім того, є тверді наміри її виконати від і до, і зняти це питання раз і назавжди.
Не знаю, чи розділите ви думку міського керівництва, що НАЙДОШКУЛЬНІШОЮ нині проблемою для ківерчан є ОСВІТЛЕННЯ міста, але щодо мене, то я її підтримую. ЧОМУ?
По-перше – це відносно недорогий і найшвидший шлях до поліпшення життя ківерчан. Тими поганими, брудними з калюжами дорогами ми ходимо вже років і років. А що робиться, коли сніг тане, – суцільна каша. Не раз йдучи ввечері містом згадував "незлим тихим словом" владу і не "тихим", коли по щиколотку вступав у вибоїну і набирав у взуття води. Але коли людина бачить дорогу, ті ж самі калюжі, то може обійти. Тому освітлення частково, але відчутно полегшить наші незручності від поганих доріг.
По-друге, щоб навести лад на дорогах, мало їх самих зробити, треба ще й каналізацію, а це – тьма-тьмуща грошей. Яких – самі знаєте. А на освітлення потрібно не так вже й багато. Для порівняння, щоб освітлити все місто (в розрахунках 2007 року), треба 330 тис. грн.; а щоб зробити 500 метрів дороги – більше 400 тисяч. (Наведені розрахунки дуже приблизні, оскільки не враховано вплив інфляції, якість самого дорожнього покриття та ін.). Не говорю вже про каналізацію.
По-третє, врахуйте що це дасть ефект у попередженні правопорушень і зменшення кількості ДТП.
І по-четверте, просто привабливого вигляду набуде наше освітлене містечко і кожному приємно буде прогулюватись його вечірніми вулицями.
А ви як вважаєте? Пишіть… Як кажуть, одна голова добре, а ….
Поїхали далі…
Нині стовідсотково освітлена вулиця Незалежності.
- З чогось же потрібно починати, - каже міський голова Володимир Жгутов, - І щоб ківерчани бачили, як воно має бути.
Отож, якщо все складеться, як планує міська рада, то 1 жовтня 2010 року ківерчани, які проживають навіть у найтемніших, найвіддаленіших вулицях, забудуть про проблему освітленості своїх вулиць. На останній сесії прийнято реальну Програму, відповідно до якої протягом 2008-2010 років буде вестись оновлення, а де є потреба, і встановлення нових світильників у нашому місті. Загальна собівартість Програми станом на 14 березня 2008 року становить 330 тис. грн.
У цьому році планується використати 130 тис. грн. За 20 тисяч придбано 10 лічильників зонного обліку. А на 60 тисяч планується закупити 130 економних світильників зовнішнього освітлення.
Вже цьогоріч з липня по 1 жовтня пощастить мешканцям вулиць Наливайка, Дружби, Молодіжної, Промислової, Заводської, Луцької, Чкалова, Воровського.
На 2009 рік заплановано освітлити Грушевського (до 1 липня) за 20 тис.грн., Вишневу, Лугову, Сагайдачного (крайній термін - 1 жовтня) – також за 20 тис.грн. 11 вулиць планується зробити у 2-4 кварталі 2009 року (60 тис. грн.), ще стільки ж чекатиме своєї черги до 1-3 кв. 2010 року (50 тис. грн.).
Щодо Шевченка та Київської, то вони освітлені через опору. І по мірі можливостей ліхтарі добавлятимуть, а завершити планують до кінця 2010 року.
Від простого до складного
Спочатку робитимуть там, де потрібно мінімум затрат, щоб ліхтар запрацював (проста заміна лампи), далі – там, де вже є опора, навішуватимуть ліхтарі, потім мінятимуть опори, до яких підведена енерголінія, і насамкінець – виконуватимуть весь комплекс робіт, пов'язаний з облаштуванням освітлювальної одиниці, як кажуть "з нуля".
УВАГА!!! Якщо хочете щоб ваша вулиця була освітлена швидше, то це можна зробити, лише потрібно організувати вуличний комітет і вкласти якусь (навіть досить посильну для громадян) частину коштів у освітлення своєї вулиці. Міський голова готовий розглянути всі пропозиції і йти назустріч таким ініціативам, оскільки вони допоможуть значно пришвидшити виконання прийнятої Програми. Тому все залежить від Вас, шановні ківерчани.
P.S. Як стало відомо, районна рада виділила на освітлення міста 30 тисяч гривень, що відчутно пришвидшить вирішення даної проблеми
І на завершення 7 простих фактів до теми:
1. Якщо раніше платили по 49 коп. за кВт, то нині, завдяки новим лічильникам зонного обліку, лише 6(!) коп.
2. Нині є 15 діючих точок обліку, з них на 8 встановлено нові лічильники (ті що рахують по 6 коп.). Планується додатково поставити ще 3 нові точки, поступово замінять і решту старих.
3. Якщо раніше місто освітлювали лампи потужністю у 250 і навіть 400 Вт, то нині встановлюють нові еноргоощадні лампи фірми "Філіпс" потужністю 100 Вт (Хоч, є і винятки: Незалежність освітлюють 150-ватні, а Київську – 70-ватні).
4. Нині працює 400 освітлювальних одиниць з 700 запланованих (цифри приблизні).
5. Вартість однієї освітлювальної одиниці "з нуля" приблизно становить 1500 грн.
6. Режим роботи вуличних ліхтарів змінюється щомісяця:
січень – з 17 до 7 год.
лютий – з 18 до 6 год.
березень – з 19 до 5 год.
квітень – з 21 до 5 год.
травень, червень, липень – з 22 до 4 год.
серпень – з 21 до 5 год.
вересень – з 20 до 5 год.
жовтень – з 18 до 6 год.
листопад – з 17 до 6 год.
грудень – з 17 до 7 год.
7. За минулий рік, у результаті впровадження енергоощадних технологій, місто зекономило в оплаті за освітлення 30 тис. грн.!
Дані станом на 25.03.2008 р.
Володимир Дужич