

Як у Ківерцях хмари розганяли
Нарешті з'явилось натхнення і вільний час, щоб, хоч і з запізненням, але написати про святкування Дня міста. Отож, поїхали, та не забувайте, що це лише особисті враження однієї людини, які не можуть претендувати на істинність і, певно, міститимуть упереджені, деколи навіть хибні висновки. Тому у коментарях кожен з вас має можливість додати свій штрих до загальної картини святкування найбільшого дня нашого містечка.
Нема погоди - нема і свята
Прокинувшись вранці (14 вересня) і виглянувши у вікно, подумав: "Ну все, "торба-мотика" - по святу." Надворі було похмуро і щось навіть моросило…
Не даремно найбільше організатори боялися негоди, адже розуміли, що за поганої погоди будь-яке масове гуляння у Ківерцях приречене на невдачу. Відсутні ще у нас ефективні механізми і відповідні приміщення для проведення масових загальноміських заходів. І цю проблему потрібно буде ківерцівській громаді вирішувати, якщо вона хоче за будь-яких погодніх умов гарно розважатися і відпочивати.
Та цьогоріч організатори постаралися і в деякій мірі навіть розігнали хмари, в першу чергу, звичайного людського песимізму - заходів було достатньо і тривали вони вродовж цілого дня. Тому навіть ті ківерчани, що спочатку злякалися негоди, підтягувались в парк пізніше, чуючи або швидше за все відчуваючи, що там щось-таки та відбувається.
Раз, два, три - почали
Зі стартом легкоатлетичної естафети серед навчальних закладів міста розпочались заплановані міськрадою заходи свята. Чотири команди легкоатлетів з четвертої, третьої шкіл, гімназії та медучилища. У підсумку: І місце - четверта (у складі команди Рубашна Ірина, Пилип Наталія, Лушпенко Вікторія, Новосад Петро, Нитипчук Анатолій, Яковлюк Роман), ІІ - третя школа і ІІІ - гімназія. (Старт і фішіш біля міськради, далі по вулицях Київській, Ковельській, Незалежності і Шевченка - загалом десь 1700 м.).
Далі об 11 год. мали стартувати командні велоперегони, але через незрозумілу і байдужу позицію місцевих правоохоронних органів вони були зірвані. Хоч пропонувались різні варіанти для полегшення її проведення, співпраці все одно не вийшло.
Тому учасники просто здійснили велопробіг містом від головного офісу Приватбанку до міського парку.
Кажуть, що "перший блін завжди комом", і певні побоювання були в організаторів: як не як, а перший раз, справа нова, чи будуть учасники і т.п. Але всі вони були марні - є у Ківерцях люди, які підтримують ідею розвитку велоруху у місті, і 17 з них та четверо лучан довели, що перегони все-таки відбудуться. Можливо, трохи пізніше.
Вдячний їм за це, а також директору Приватбанку Сергію Ольховичу за готовність спосорувати змагання. Слова вдячності і тим медикам, які автомобілем швидкої допомоги супроводжували нас містом.
Офіційна частина - клопіт задля "так годиться"?
О 12 одині розпочалось урочисте відкриття свята. Не знаю, як ви, а я не дуже полюбляю таку офіційну показуху. Скажете, так прийнято - можливо (але ким, для чого і чи варте воно того?). Можливо, потрібно щось щороку змінювати, експериментувати - тоді воно матиме сенс, а повторення задля галочки і "так годиться" - просто не розумію.
Сумніваюсь, щоб майже 200-250 дітей горіли бажанням марширувати тиждень до того і в холоднечу під час цього. І це при тому, що учасників було значно більше, ніж глядачів. Це добре для інших заходів, але не для такого. Хоч тут у кожного своє бачення.
З потрібних моментів відзначу нагородження кращих громадян міста і, особливо, відзначення переможців справді потрібних конкурсів "Найкраща садиба 2008 року" - переможець Ігор Трофимчук вул. Визволителів, "Найкращий комунальний будинок" - по вул. Володимирській та "Найкращий благоустрій території" - приватна нотаріальна контора Надії Кузьміч.
Відразу після урочистого відкриття центр дійства перемістився у міський парк. Там вже працювали атракціони, виставки, конкурси, безкоштовно пригощали смачним тортом (хороший сюрприз від міськради) і досить непогано грав духовий оркестр (навіть сучасні хіти).

Краще самому грати, ніж дивитись, як інші грають
Бути звичайними сторонніми спостерігачами за різноманітними дійставами, що відбуваються, - це вже вчорашній день і робота для пенсіонерів. Звісно, добре подивитися, що інші люди вміють, але варто хоча б у чомусь таки взяти участь самому. Тоді все сприйматиметься інакше. Хочеш - грай у футбол, хочеш - у волейбол, у шахи, шашки, вилазь за призом на стовб, співай у караоке …, але не думай, що це хтось для тебе робить свято - сам роби його для себе, бо в іншому випадку ти завжди будеш розчарований. І не важливо, виграв чи програв, - ти отримаєш задоволення. Сам процес важливіший за результат. Тому наступного разу гуртуй друзів та подаруй місту і собі щось, можливо, на перший погляд і не значне, але завдяки власній ініціативі, щедрості, воно обов'язково буде особливим. (Прикладів таких розваг можна навести безліч, на що лиш фантазії вистачить. Головне - не бійся експериментувати!).
Волейбол
Ех, і давали хлопці зі збірної команди Тростянця і Озера нашим ківерчанам "прикурити", як команді ветеранів, так і молоді.
Але, повірте, було на що подивитись. Адже чим сильніший суперник, тим краще грає навіть слабший. А переміг, звісно, - волейбол (ну, перше місце цілком заслужено посіли гості, молодь вдовільнилась другим, а ветерани - почесним третім).
Дякую, хлопці, за гарне спортивне видовище.
І опісля, як і годиться, пригостили ківерчани своїх друзів-волейболістів символічними 100 грамами.
Футбол
З ним Ківерцям пощастило, тому що саме на цей день лісівники запланували розіграш якогось свого кубка. Як все воно зоветься і які підсумки футбольних баталій, на жаль, не знаю. Але те, що вони тривали майже цілий день і ківерчани мали змогу за ними спостерігати, то це точно. Грали і ківерчани, команда юнаків з ДЮСШ, але результати мені не відомі…
Родзинка свята - велотріал
Такого наше місто ще не бачило. Ті хлопаки гоцали на своїх двоколісних так, що у декого з глядачів аж дух захоплювало. А що вже робилося в душі старшого покоління, яке теж спостерігало за цим велодивацтвом! Хлопаки крутили тими великами, як хотіли, стрибали, звідки хотіли, падали, кувиркалися і всупереч усьому підіймалися і все розпочиналося знову. Що не говоріть, але дивитися таке по телевізору - це одне, а бачити все це у рідних Ківерцях - зовсім інше.
І було класно, незвично і, як зараз модно говорити, - драйвово!
Виставки
На презентованих виставках теж було на що подивитися. І хоча до чудових вишитих картин Людмили Литвиної ми вже звикли, але новопредставлені теж приємно вразили. Це просто надзвичайно - щоразу дивувати глядачів чимсь незвичним у такому, здаволось би на перший погляд, простому мистецтві (а враження від двох картин дівчат зі зміною сприйняття - просто супер).
Не думав, що рукотворна творчість у нашому містечку на такому високому рівні, який продемонстувала виставкою своїх авторських робіт Мирослава Горохоль. Просто ходив з відкритим ротом.
Потім, коли оговтався, з'явилася думка - це ж щось подібне за непогані гроші пропонують нам у вишуканих магазинах сувенірів. Виявляється, такі сувеніри можна робити вдома. Мало того, ще й непогано на них заробляти. Звісно, без захоплення цією справою діла не буде, але яка це чудова нагода для наших творчих дітей проявити свої таланти та ще й з фінансовою користю для себе. А придбати такий авторський сувенір, зроблений у нашому місті, престижно і навіть патріотично.
Про фотовиставку скажу лише одне - це була лише перша спроба. І, здається, вдала. Є сподівання, що вона знову буде й авторів суттєво прибавиться. Тому ласкаво запрошуємо усіх ківерчан долучатися, а наразі дякуємо тим, хто цього разу надав свої фотороботи, а особливо Юрію Цюпі та його фотоательє за сприяння у підготовці.
Богатирські ігри
Зробивши першу спробу на День незалежності, організатори вже зі знанням справи і на досить непоганому рівні провели їх вдруге на День міста. І наразі ми маємо двох переможців: Володимира Оришкевича та новоспеченого – Олександра Бардася.
Було цікаво, особливо вразила тяга авто, хоч і невеликого, але…. (врешті можете самі спробувати рухнути з місця хоча б легковика, і тоді питань буде менше).
Перший богатир - Олександр Бардась, за ним - Володимир Патрай, і дай, Боже, йому здоров'я - Віталій Котельчук.
Лише з місцем проведення трохи зле вийшло, але куди їм було подітися при такій кількості різноманітних заходів?
Чарівна ківерчанка - 2008
Не був…, не бачив… Хто хоче може написати свої враження…
Відомо лише, що журі присудило перемогу Наталії Єгорушкіній.
Що ще було цікавого?
Оркестр "давав" добре, тобто грав файно, навіть сучасні мелодії.
Безкоштовний торт, певно, був смачним, та мені не дістався - сам винен.
Дітки "на халяву" катались на поні.
Атракціони працювали десь до години 23-ої точно. І це хороше - ввечері хлопці хоч трохи покатали своїх дівчат. Та й видовище було файне - на загальному, зазвичай, темному фоні парку крутяться і гарно світять різнокольорові атркціони.
Дискотека була навіть зі "світломузикою", чи як воно українською.
І найцікавіше - на що тратились грошики і скільки?
Як повідомили у міськраді, урочисте відкриття свята (тканина, круги, прапори, виступи колективів, озвучення і т.п.) та й усе святкування обійшлося ківерчанам у …..
Та краще - самі рахуйте:
- приблизно 1800 грн. виплатили за святкове оформлення (балони, стрічки) на стадіоні та на літньому майданчику.
- за озвучення свята виплатили 2 тисячі 500 грн.
- квіти, корзина - 500 грн.
- Волинська обласна філармонія за свою роботу (концертно-розважальна програма в парку та дискотека) запросила 4 тисячі гривень. Районний відділ культури отримав 1200 грн.
- на різноманітні призи для дітей та дорослих витратили орієнтовно 1600 грн.
- чотири святкові безкоштовні торти загальною вагою у 30 кг обійшлись організаторам у 420 грн. Оренда поні - 420 грн.
- на волейбол витратили приблизно 350 грн.
- листи ДВП - ще "плюс" 760 грн.
- нічний та денний феєерверки обійшлися нам у 1400 грн. (кожен по 700 грн).
- і різноманітні супутні дрібниці потягнули ще більше 2 тисяч гривень.
Загалом, усе святкування обійшлося міськраді і підприємцям орієнтовно у 18 тисяч гривень (з них 6 тис грн. - з міської казни, а десь 12 - спонсорські кошти). Нагадую, що даний кошторис близький до реальності, але не є істинним і точним.
Автор, як завжди, залишає за собою право на помилки і неточності, а за вами - право на уточнення, виправлення, заперечення і опротестування…
Не ти для свята, а свято для тебе!
Висновки: роби і пиши сам…
Володимир Дужич
20-30.09.08 р.
Коментарі
once more
test5
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Повідомлення перед публікацією модеруються, тому писати образи і нісенітниці нема сенсу, а розміщення відбувається з деякою затримкою. Повідомлення з некоректним підписом (на зразок "Я" чи ":-)") не проходять.