Бізнес • Інше | 6.04.10 р. |
Служба зайнятості – очима безробітного
Маючи професію журналіста і попрацювавши в багатьох ЗМІ, з різних причин доля привела мене до Ківерцівського районного центру зайнятості. Обов'язкове відвідування центру зайнятості та надання різного роду консультацій, відвідування семінарів та тренінгів дало мені широке поле уяви про те, що робиться сьогодні на ринку праці. Але найбільшу увагу привернуло заняття в «Зимовій агрошколі», куди з великим задоволенням йдуть не лише безробітні, але й особи різної вікової категорії та з різною освітою.
Після відвідування двох таких занять, я вирішив поспілкуватися з працівниками центру зайнятості та поділитися своїми думками від почутого і побаченого.
Як врятувати село від безробіття?
Село має досить обмежені можливості щодо забезпечення людей роботою. Ось чому державна служба зайнятості посилює увагу до питань організації семінарів щодо перепідготовки сільських трудівників за спеціальностями та професіями, котрі допоможуть їм не лише започаткувати власну справу, а й успішно працювати в обраній галузі аграрного виробництва. Цьому якнайкраще прислужилася ідея навчання безробітних у рамках проекту «Зимова агрошкола», яка працює з грудня 2008 року.
Головне не те, що маєш землю, а те, що маєш із землі
Для людей, які проживають у сільській місцевості і шукають роботу, навчальний семінар «Ефективне ведення особистого селянського господарства» став роду «лікнепом» у сфері земельних відносин. Його провели заступник директора, начальник відділу надання соціальних послуг районного центру зайнятості Микола Музичук та начальник відділу розвитку сільської місцевості, врегулювання відносин власності управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Л.В.Власюк.
Семінар мав велике пізнавальне значення. І це не дивно, адже предметом розгляду були злободенні питання: отримання стабільного прибутку від індивідуального аграрного виробництва на основі приватної власності, шляхи вирішення проблем розвитку самозайнятості населення на регіональному ринку праці, реалізація пенсійного забезпечення та державної підтримки членів особистих селянських господарств тощо. Наприклад, Оксану Бекетові з села Озеро, Людмилу Каленюк з Журавич, Аллу Панасюк з Ківерців та інших учасників семінару спонукало бажання навчитися так ефективно використовувати присадибні ділянки та свої земельні наділи, щоб одержувати з кожної сотки максимально високий врожай. До одноосібників прийшло усвідомлення: головне не те, що маєш землю, а те, що маєш із землі…
- У цьому році на аналогічну тему вже відбулося три семінари, - наголосив Микола Музичук. – Їх проведення було викликане бажанням зацікавити людей, підвищити їхню конкурентоспроможність. Підбиваючи підсумок, можу сказати, що поставленої мети досягнуто. Ми не лише інформуємо про послуги служби зайнятості для населення, а й шукаємо шляхи подолання безробіття разом з представниками місцевої влади та роботодавцями.
Сучасне життя – це швидка зміна технологій, суспільних, економічних та виробничих обставин. Ось чому дуже важливо, щоб власники земельних ділянок могли своєчасно поповнювати свої знання, поглиблювати професійні навички. Таку можливість ми даємо їм, організовуючи семінари. Навчаючи селян новим аграрним технологіям, ми таким чином долучаємося до реалізації програми розвитку особистих селянських господарств.
Заробити можна і на квітникарстві
Ключем до підвищення рівня зайнятості на селі стають нетрадиційні види підприємницької діяльності, як-от розведення екзотичних тварин та птахів, відродження народних промислів та ремесел, заготівля грибів та ягід, бджільництво, вирощування квітів, розвиток «зеленого» туризму тощо. Тому невипадково одне із занять у рамках проекту «Зимова агрошкола» було присвячене квітникарству. Його провела Лариса Козіброда – представник Волинського обласного учбового центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів агропромислового комплексу, яка ознайомила слухачів із методичними рекомендаціями щодо основ квітникарства та поділилася практичним досвідом.
- Це заняття відвідали п'ятнадцять безробітних жінок, які вирішили зробити квітникарство прибутковим для свого господарства, - сказала головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг районного центру зайнятості Людмила Міщук. – Вони отримали знання щодо впливу різних факторів на ріст рослин, захисту їх від шкідників та хвороб тощо. Підвищену зацікавленість у слухачок викликало обговорення питань технології вирощування троянд та догляду за ними, посадки хвойників, їх черенкування. Працювати з такою аудиторією було надзвичайно легко, бо заняття проходило у формі запитань і відповідей. Кожна з його учасниць мала можливість висловити свої міркування та поділитись досвідом. Таке навчання допомогло безробітним отримати необхідну інформацію та методичну допомогу, а також повірити у власні сили для започаткування власної справи у сільській місцевості. Тож слід сподіватися, що квітникарство стане прибутковим бізнесом для багатьох родин.
Василь Недільський,
безробітний Ківерцівського РЦЗ.
6.04.10 р.
Коментарі
8/04/10
Такі люди вже не безробітні, а вони мають найкращу роботу, ту ,яка по душі, а це саме те , що треба...
Головне не те, що маєш землю,
Модератор: "останнє китайське попередження" -
Пункт 8 Правил: Коментар повинен бути коректно підписаний. Підписи на зразок "Я", "I am", "знайомий" чи ":-)" не допускаються.
8/04/10
"Село має досить обмежені можливості щодо забезпечення людей роботою."
Чому така думка? Та в селі можливості величезні. Це стереотипи довбуть, хочеш працювати, то робота тебе знайде і не будеш шукати проблем, що роботи нема.
Роботи нема для тих, хто її не хоче мати!!!!!!
Батькович
9/04/10
В селі необмежена кількість робочих місць. Потрібна лише невелика допомога держави.
Василь
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.