Місцеві новини • 24-03-15 р. |
Перегляди: Today_and_all_counter |
Лісівники: спалювання трави загрожує лісам, БЕРЕЖІТЬ ПРИРОДУ! (+ з початку року затримано 18 крадіїв лісу)
Як відомо, для лісівника робота знайдеться в будь-яку пору року. Та навесні, із настанням пожежонебезпечного періоду, вона кількісно збільшується. І, як справжні професіонали, працівники ДП «Ківерцівське ЛГ» намагаються попередити надзвичайні ситуації, а не просто чекають їх виникнення.Пожежонебезпечний період – частина року, у межах якої виникають лісові пожежі (з моменту сходження снігового покриву до настання стійкої вологої осінньої погоди або утворення снігового покриву).
Не всі знають, що в цей період забороняється розведення багать у лісі (крім тих, що повґязані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях). Для відпочинку на природі лісниками облаштовуються спеціальні рекреаційні зони. В нашому районі це – «Пролісок» (м. Ківерці), «Журавлик» (с. Тростянець), «Затишок» (с. Муравище), «Богатир» (Звірів). Також забороняється заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети; палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети; залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчірґя тощо; звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи; здійснювати у лісі без узгодження з постійними лісокористувачами роботи з використанням вибухових та інших горючих речовин.
Найбільше шкоди завдає самовільне випалювання населенням трави та інших рослинних рештків на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу. Крім забруднення атмосфери це несе за собою й величезну загрозу лісовим насадженням. Неконтрольоване вогнище може загубити гектари лісу, відновлення яких займе десятки років.
Тому працівники держлісохорони проводять патрулювання в лісових масивах, встановлюють бігборди на відповідну тематику, аби вкотре нагадати громадянам про їхній обов’язок захищати ліс, в першу чергу, від своєї неуважності та байдужості. Також підготовлено 80 км протипожежних мінералізованих смуг.
Варто знати! Стаття 77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах:
Порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ще одна проблема лісівників – незаконна рубка лісових насаджень. З початку року затримано 18 правопорушників, всі вони були притягнені до адміністративного покарання за статтею 65 КУ «Про адміністративні порушення» (Незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від пґяти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) й добровільно сплатили відповідні штрафи.
Для запобігання таких випадків працівники лісової охорони ДП «Ківерцівське ЛГ» систематично проводять патрулювання та нічні рейди.
Віталій Вронський
Фото - ua.comments.ua
Архів новин |
- 2017 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень
- 2016 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2015 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2014 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2013 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2012 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2011 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2010 рік: серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
Коментарі
Увага! Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях. За зміст коментаря відповідає його автор.
-
- ВКонтакте
-
Ще нема
КОМЕНТУВАТИ
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.