Місцеві новини • 05-03-15 р. |
Перегляди: Today_and_all_counter |
Мисливство: перспективи для області, чи обслуговування «елітарних» потреб?
Попри те, що пересічні українці мало цікавляться мисливством і станом мисливських угідь, сьогодні для Волині це актуальна та болюча тема. На жаль, ніхто не піднімає дану проблему, якщо не рахувати сутичок та словесних баталій в Інтернеті щодо того, хто повинен очолити мисливське господарство.Однак, проблема мисливства потребує достатнього висвітлення серед громадськості, аби самі волиняни могли ознайомитися із нею та вибрати шляхи її вирішення.
Ще з часів СРСР збережена тенденція не пускати пересічних мисливців до найкращих угідь, в які держава вкладає гроші, і які, де-юре, повинні бути відкриті для всіх. Натомість, вони перетворилися на приватні мисливські території для «обраних» – окремих представників політичної еліти.
Більшість мисливських угідь ніхто не обслуговує на достатньому рівні. Гроші з мисливців збираються, однак вони не вкладаються в розвиток мисливського господарства, в розведення тварин та дикої птиці.
Виходить, що мисливське господарство Волині, як власне господарство, не досягає своїх головних цілей – збереження та примноження кількості диких тварин; отримання прибутку.
В часи, коли всі найбільше прагнуть змін, конкретно ніхто не заявляє, як саме необхідно вирішити дану проблему, аби отримати ситуацію, яку можна спостерігати в Польщі або Угорщині, коли придорожні ліси заповнені косулями та зайцями, на річках повно диких качок, а мисливці діляться гарними враженнями по закінчені сезону.
Своє бачення вирішення проблеми висловив голова Ківерцівської районної громадської організації «Клуб мисливців та рибалок» Михальчук Руслан:
1) В першу чергу необхідно організувати Державне підприємство «Мисливці Волині» (назва може змінюватися, адже, по суті, вона не грає ніякої ролі):
завдання цього підприємства полягає в проведенні полювань на пернатих, їх розведення та систематичне примноження. (Буде єдиний користувач водно-болотних угідь).
ПЕРЕВАГИ СТВОРЕННЯ ТАКОГО ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА
a) Дохід в бюджет Волинської області складе 4,4 млн. грн. за сезон.
На даний момент на Волині офіційно зареєстровано 11 тис. мисливців, які зможуть користуватися послугами даного підприємства. Якщо встановити ціну на «відстрілочну картку» за сезон в 500 грн., то отримуємо 5,5 млн. грн. доходу. З них потрібно вирахувати 1,1 млн. грн. для зарплати обслуговуючому персоналу та на матеріально-технічне забезпечення. В підсумку отримуємо 4,4 млн. грн. прибутку в бюджет та працевлаштування 20 осіб.
b) Зручність для мисливців.
Тепер їм не потрібно закупляти «відстрілочні картки» в різних користувачів для різних районів області. Картки стануть універсальними.
2) Полювання на пушних та копитних прив’язано до місцевості. Хто та як буде вести мисливське господарство відтепер вирішуватиме громада та власники земель. Перевагу надавати місцевим мисливським колективам, які найкраще розуміють, як піклуватися за ці угіддя та не будуть проводити відрахування в Луцьк та Київ.
3) Законодавство повинне бути змінено задля введення жорсткої відповідальності за браконьєрство. Штрафи збільшити в 5 разів та призначити винагороди за затримання порушників закону.
4) Ввести оплату за користування мисливськими угіддями.
5) На базі Звірівського мисливського господарства, в який держава вкладала великі фінанси, утворити заказник для розведення оленів і зубрів, в якому забороняється полювати.
Попри наявність широкого кола переваг, думка Михальчука Руслана не претендує на звання єдино-правильної. Громадяни також повинні включатися у дискусії, виказувати своє бачення розвитку мисливського господарства Волині, та разом обрати шлях його побудови.
ГО «Клуб мисливців та рибалок»
Фото - www.rkpmia.org.ua
Архів новин |
- 2017 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень
- 2016 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2015 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2014 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2013 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2012 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2011 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2010 рік: серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
Коментарі
Увага! Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях. За зміст коментаря відповідає його автор.
-
- ВКонтакте
-
5/03/15
Переконливі думки, але все наткнеться на протидію чиновництва та законодавства. А ось п’ятий пункт вже майже виконаний, тільки злочинно не дотримується. Потрібно заставити всіх дотримуватись ЗУ "Про природно-заповідний фонд" та виконувати УП "Про створення Ківерцівського національного природного парку "Цуманська пуща". Для цього створити нарешті адміністрацію парку надавши їй адмінприміщення ДП "Мисливське господарство"Звірівське", бо сам по собі діючий заказник "Зубр" ніхто фактично не охороняє, як і всю іншу флору та фауну. Нехай хоч в одних місцях звірі та рослини заживуть по природньому!
Зубр
КОМЕНТУВАТИ
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.