Духовність • Православ'я | 8.01.11 р. |
СИМВОЛИ ЦЕРКВИ
ЧАСТИНА 2.
На продовження теми: «Як варто поводитися в храмі». Цей матеріал присвячуємо тому, як потрібно розуміти все те, що відбувається навколо Вас, коли Ви на службі Божій. Матеріал підготовлений на основі бесіди з настоятелем храму Рівноапостольної княгині Ольги митрофорним протоієреєм Олегом Ткачусем.
Хрест як символ.
Після воскресіння Ісуса Христа ми беремо хрест, як символ. Ми кажемо на нього животворчий. Найперший хрест – це хрест Ісуса Христа.
Князь Костянтин і цариця Єлена знайшли першими хрест. А як ми знаємо, було три хрести (ще двох розбійників), а дощечка, на якій було написано «Ісус Назарянин Цар Іудейський» була відбита від хреста. Хрест було закопано. Який з трьох хрестів, як оцінити? І тоді було дано, що недалеко було село, де чоловік помер. Цариця Єлена дала наказ слугам: «Принесіть сюди». Коли принесли мертву людину, по черзі почали прикладати до кожного хреста. І коли до одного хреста притулили, людина ожила. Хрест починає рахуватись животворчий. Тобто той, що дав життя. Читати все…
Духовність • Православ'я | 15.12.10 р. |
СИМВОЛИ ЦЕРКВИ
На продовження теми «Як варто поводитися в храмі».
Цей матеріал присвячуємо тому, як потрібно розуміти все те, що відбувається навколо Вас, коли Ви на службі Божій.
Матеріал підготовлений на основі бесіди з настоятелем храму Княгині Ольги митрофорним протоієреєм Олегом Ткачусем.
ЧАСТИНА 1.
В першому храмі приносили кровну жертву.
Давайте заглянемо на самісінький початок. Найпершим храмом була побудована скінія. Господь ще в Старому Заповіті керував людьми, які мали будувати храм. І при вході в храм мали бути перші праобрази – це поставлені ангели. І було дано, що в храмі все має бути на золоті і сріблі зроблено. Читати все…
Духовність • Православ'я | 22.07.09 р. |
Любов понад усе
/дещо про вінчання/
«Найбільша помилка молодят – це коли вони йдуть до вінчання, не зрозумівши, чого вони туди йдуть.
Друга велика помилка - слухати всіх підряд, хто їм що каже…»
Цікава закономірність, що молодь до церкви не ходить, бо не модно. Хіба що до сповіді перед Пасхальними святами. А після цих же свят, по закінченні посту, починається весільний сезон. Розписавшись у РАГСі всі молоді пари поспішають до церкви на вінчання. Це ще один момент, коли молодь можна побачити у храмі, бо вінчання – це модно. Але тут виникає безліч запитань: що і як під час вінчання робити, щоб не осоромитися. Які є правила і які є заборони? І все це здається дуже складним, адже для більшості молодих людей церква – це ніби інший вимір. Щоб розвіяти всілякі надумані складнощі, міфи і страхи, на актуальні запитання відповів настоятель Свято-Покровського собору Благочинний району митрофорний протоієрей Олег Ткачусь. Читати все…
Коментарі
Ще нема
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.