Громада • Контроль | 25.05.10 р. |
З ТРАВНЕВОЇ СЕСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ
Коротко так: засудили "Харківські угоди", вказали головному лікарю на 100 тисяч боргу у ЦРЛ, медики посперечалися з владою щодо фінансування медицини, депутати попросили апарат райради "жити скромніше", знову поговорили про зменшення чисельності депутатів, виступили проти 6-денного робочого тижня, прийняли бюджет і похвалили позашкілля.
Детальніше читайте далі у матеріалі Людмили Оліщук "Момент істини" ("Вільним шляхом" від 22.05.10 р.)
МОМЕНТ ІСТИНИ
(Закінчення. Поч. у №20 від 15.05.2010 р.)
- Для України настав момент істини, – характеризує нинішню ситуацію в державі депутат районної ради Григорій Павленко, фракція УНП, – бути чи не бути тому, що завойовано в роки Незалежності держави. Реформи варто проводити не за рахунок втрати принципів Незалежності.
Так говорив він у підтримку Звернення депутатів до жителів району, адже «ми представники територіальної громади, яка й посадила нас тут. В сесійній залі жодного представника від ПР, КПУ, Соцпартії. Тому виборці не дають нам права мовчати в той час, коли все задарма продається – ми не продаємося! Закликаю підтримати Звернення – це наша позиція! Закликаю до вашого сумління. Ківерцівська районна рада не сприймає антиукраїнських заходів центральної української влади».
Депутат Волинської обласної ради, фракція БЮТ, Петро Олешко озвучив текст Декларації Ківерцівського комітету порятунку нації і держави.
Слово надали Почесному громадянину району Зіновію Марковичу Євницькому, ідеї краєзнавства якого пульсують і йому не до політики. Йде рік 2010-й, проголошений Роком ветеранів. Отож, його слова вдячності владі міста і району за чудову підготовку і відзначення Дня Перемоги. А ще Зіновій Маркович закликає територіальні громади не припиняти пошукову, краєзнавчу роботу, адже так багато ще незвіданного, що варте уваги і пошанування.
Переживання і схвильованість депутата районної ради Олесі Ковальчук, фракція УНП, за долю України:
- Ця увага мусить бути із наших внутрішніх сил. Не можемо збагнути цей програш демократичних кіл. Недостатня наша відповідальність за розвиток культури. Треба мобілізувати молодь по селах, щоб гідно тримати честь українців. Багато наших поразок – через лінощі духовні. Щодо конкурсів культури, то багато окозамилювання йде. Бачимо виступи дітей, або ж старечі колективи – а де ж проміжна ланка, та, яку випускаємо зі школи в доросле життя?
- Не від заміни котлів, - вважає депутат (БЮТ) облради Валентина Касарда, - економія тепла і необхідний ефект – треба заміниювати вікна, двері. Альтернатива – це прекрасно, але бачимо, яка ситуація в Цуманській школі. У центральній районній лікарні особливого тепла не було, а котел замінили. Шарахаємося в цьому, хоча треба добре вивчити, опрацювати, перш ніж щось змінювати.
Депутат РР Любов Романюк (фракція УНП) – директор Цуманської школи, іншої думки:
- Ні за яких котлів тепла не було, лише тепер, коли газ, в приміщенні відчули тепло і порядок!
Звідки інформація, що в ЦРЛ холодно і тепла не було, не розуміє закидів голова РДА Леонтій Кричкевич – «постійно були там відкритими вікна!». Хоча ніхто з присутніх чисельних депутатів-медиків і головний лікар не заперечили депутату облради. “А те, що в ЦРЛ сто тисяч гривень борг – то керівнику медичної установи треба конкретно займатися справами”.
Голова РДА Леонтій Кричкевич наголосив на необхідності працювати над доходами, податками, не діють адмінкомісії – не надходять адмінштрафи. Легалізація робочих місць – за рік до 300-х легалізовуємо, з яких не платили податки, хіба цього ніхто не бачить на місцях?! – «Займайтеся, це - реальні гроші, а розпоряджатися можемо лише тими коштами, на які є бюджетне призначення».
Депутат районної ради, фракція «НУ», Почесний громадянин району, Ніна Михайлівна Гуцуляк вкотре порушує проблему низького фінансування медицини:
- Медики вважають, що бюджет дискредитаційний до галузі. Старіють медпрацівники, а в Україні не вистачає вже 22 тисячі лікарів. Різниця ж в зарплаті між молодим лікарем і санітаркою - у сто гривень, то чи варто йти?! Все від того, що неправильне і нерозумне відношення до медицини.
Депутат-медик, «НУ», Юрій Боць просить взяти витратні статті, такі, як гемодіаліз, на обласний бюджет – 300 тис. грн. для лікарні – це велика сума. Наголошує й на тому, яке харчування і лікування може бути, що зменшене на 2 грн в день, втричі – на медикаменти.
Дмитро Дремух, депутат (БЮТ) Волинської обласної ради, голова постійної комісії, вважає, що до охорони здоров’я неповага влади на всіх щаблях:
- Це є барометр роботи влади. Як дбаємо про здоров’я населення, така і повага людей! Чи може людина з малими статками пролікуватися за 3 грн в день? А прохарчуватися за 3 грн? і ми це спокійно сприймаємо?! За моїми розрахунками, на 40% зменшувалося фінансування на лікування. А нинішній Президент обіцяв, що буде 5% від ВВП. Безперечно, бюджет треба приймати, але за підсумками півріччя його переглядати – не менше 50% вільних лишків. Все ж медицина в неповазі у держави. Стверджуєте, що багато ліжок в лікарні, кадрів – так у нас їх 47% від нормативної потреби. В районі у 2 рази менше лікарів, ніж в середньому по області. Проблемою є в нас і капітальний ремонт пологового відділення. Пам’ятаю час, коли з обласного центру до нас просилися народжувати. А тепер що? По матеріальній базі – одне з найгірших в області. Як мінімум на все це треба 1 млн. грн.
Вишукати кошти в районному бюджеті для обслуговуючого персоналу в освітянській сфері просить депутат Григорій Павленко, фракція УНП. І він знає, де взяти тих сто тисяч – з фінансування апарату районної ради:
- Давайте скромніше поживемо! Треба дати 100 тис. грн на матеріальну допомогу працівникам - обслуговуючому персоналу освітян, тоді люди нас зрозуміють, а не говорити про турботу взагалі! Та й в Цуманській школі за десять років вже третій раз котли мінялися.
Ситуацію роз’яснила начальник фінуправління Леся Керда: у 2010р. в РР враховано 12 зарплат і 2 матеріальні допомоги як і передбачає законодавство. Про те, що оплата праці – захищена стаття, говорила на сесії бухгалтер РР Любов Павловська, детально поінформувавши присутніх про статті видатків.
- Що ж ми робимо? А ваші працівники райдержадміністрації що – вдвічі гірше працюють? – звернувся до голови РДА Леонтія Кричкевича депутат Григорій Павленко.
- Може скоротити одного заступника?! Ми можемо приймати все, що не суперечить закону, - внесла пропозицію депутат РР, фракція «НУ», яка так і пішла із залу, не почувши відповіді на свою пропозицію і не була почутою.
Голова районної ради Андрій Манько пояснив, що за штатним розписом вони мають право прийняти ще 5 чоловік. Наша РР на медицину виділяє не менше 60% - от би й в області так! За чотири останні роки в ЦРЛ відремонтували капітально 4 відділення – коли ще так було?! Коли раніше це робилося? От вам і пріоритет медицини!
У депутата РР, фракція «НУ», Ігоря Муковоза незмінна своя пропозиція про те, що чиновник з малою зарплатою – то погано, а от зменшити кількість депутатів райради з 81 до 51 – реально.
На сесії затверджено цьогорічну районну Програму відпочинку та оздоровлення дітей, яка передбачає створення банку даних дітей пільгових категорій, обстеження умов функціонування пришкільних таборів відпочинку, збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами відпочинку, зміцнення матеріально-технічної бази таборів з денним перебуванням тощо. Депутат Григорій Павленко висловив свою думку щодо оздоровлення діток:
- Учні не можуть дочекатися останнього дзвінка, а ви ще запихаєте їх на відпочинок у школу! Чому б в районі не створити таку базу відпочинку, як Уховецьк в Ковельському районі?!
- Подібний проект вартістю у 500 тис. грн реалізовуватиметься у Тростянці – відповідь голови РР Андрія Манька.
Сесія прийняла бюджет 2010р.
Загальний обсяг доходів районного бюджету на 2010р. встановлено у сумі 174325683 грн. Як пояснює начальник фінуправління Леся Керда, при формуванні проекту бюджету за доходами і видатками застосовувалася формула розподілу обсягу між бюджетних трансфертів (дотацій вирівнювання та коштів, що передаються відповідно до місцевого бюджету) між районним бюджетом і бюджетами територіальних громад сіл, селищ, міста. Доходи обраховані на основі чинного бюджетного і податкового законодавства з урахуванням фактичних надходжень за попередні роки з урахуванням існуючої податково-нормативної бази.
Зазначимо, що контрольні показники Мінфіну по видатках місцевих бюджетів, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, здійснено через застосування фінансових нормативів бюджетної забезпеченості та з урахуванням корегуючих коефіцієнтів до них у розрахунку на душу населення, дитину або учня, одержувача соціальних послуг: держуправління – 63 грн 25 коп, охорона здоров’я – 428 грн 12 коп, культура – 121 грн 92 коп, терцентр – 55 грн 97 коп, фізична культура – 9 грн 91 коп, загальна середня освіта - 6255 грн 40 коп, дошкільна освіта – 6704 грн 29 коп.
На сесії затверджено звіт про виконання районного бюджету за І квартал п.р.
На сторінках газети ми систематично розповідаємо про роботу позашкільних закладів. На сесії депутати слухали звіти керівників ЦДЮТ, СЮТ, КРЕНЦ, ДМШ. І, як наголосив голова РР Андрій Манько, якби всі так працювали, як позашкілля в районі!
Внесено зміни до складу постійної комісії РР з питань сільського господарства, земельної реформи, екології, охорони навколишнього природного середовища – до її складу введено депутата Сергія Кашицького.
Внесено зміни до районної Програми «Виробництво зерна – 2007 – 2010 роки» і затверджено Заходи на 2010 рік. Нестачу коштів при виробництві зерна в критичні періоди польових робіт планується виділити з районного бюджету на безповоротній основі сільськогосподарським підприємствам, враховуючи такі критерії: утримання поголів’я ВРХ (станом на 1.01.2010р. – не менше 100 голів), посівні площі озимих (становлять не менше 100га), сплати платежів до бюджету (за 2009р. складає не менше 100 тис.грн). Виділені кошти використовуватимуться на закупівлю матеріально-технічних ресурсів, сільськогосподарської техніки і запчастин до неї.
Як наголошує Андрій Манько, жодної гривні не виділяли за останні 4 роки селу – мусимо подбати хоч таким чином. До того ж, 80 т картоплі здають сільські жителі на потреби медичних закладів (це щодо підтримки медицини!). Леонтій Кричкевич нагадав депутатам, що Волинська обласна рада виділила на це в обласному бюджеті 1 млн. грн.
Немало нарікань було на неякісно складені списки виборців під час проведення виборів Президента України. Виражаючи волю виборців, депутати обурювалися таким станом і вимагали від влади конкретної роботи по усуненню недоліків, зокрема, на депутатський запит Федора Доридора про виконану роботу інформував начальник відділу ведення державного реєстру виборців Валентин Павловський.
Депутати розглянули результати ревізії земельно-кадастрового бюро.
Цуманський селищний голова Олександр Кобилан інформував про проект селищної ради на 2010 рік «Від чистих осель – до чистих селищ», що подається від району на Всеукраїнський конкурс.
Розглянуто ряд депутатських запитів. Прийнято Звернення до депутатів ВРУ від Волинської області щодо будівництва Грем’яченської школи.
Сесія розглянула ряд інших питань. В її роботі взяли участь керівники органів місцевого самоврядування.
Хід сесії переповіла Людмила ОЛІЩУК.
Фото автора.
Джерело: "Вільним шляхом" від 22.05.10 р.
Коментарі
Ще нема
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.