Дозвілля • Мандрівки | 13.11.12 р. |
УКРАЇНОЮ можна запросто
подорожувати й АВТОСТОПОМ
Побачити чимало цікавих місць, набратися неймовірних вражень, стати учасником цікавої пригоди - усе це можна завдяки подорожуванню автостопом. Для тих, хто не знає, автостоп - це безкоштовний спосіб пересування до пункту призначення попутними автівками. Молоді люди із піднятим догори великим пальцем, які зупиняють автомобілі на великих дорогах, швидше асоціюються з США чи країнами Євросоюзу. Та наш співрозмовник Юрій Сардак запевняє, що й Україною можна їздити автостопом.
Кажуть, найважче - вперше вийти на дорогу і зупинити зустрічну автівку. Але одного разу спробувавши, «підсідаєш» на автостоп назавжди. Ще б пак, адже це ідеальний варіант для бюджетних подорожей, приправлений цікавими пригодами. Так було у випадку із Юрком. Якось одногрупник запропонував йому поїхати в Крим автостопом. І понеслось.
- Перед поїздкою вирішив трохи розвідати, що таке автостоп і з чим його їдять. Прочитав одну невелику книжку Антона Кротова, звідки дізнався чимало практичних речей, а також те, що є різні методи стопу.
Виявляється, умільці, крім автівки, можуть напроситись у потяг, корабель та навіть у літак, - починає розповідати Юрко. - Отож, назбиравши інформації, ми спакували рюкзаки і вирушили в дорогу. Стартували з Києва. Спершу застопили легкове авто. Водій нас підвіз до Білої Церкви. По дорозі попросив 50 гривень. Та ми зробили вигляд начебто не почули. Звідси й перший мій висновок: одразу попереджати водіїв, що за дорогу тобі нічим платити, навіть якщо це й не так.
Ціллю поїздки хлопців було село Веселе неподалік від Судака. Дорогою стопери змінили близько 15 автомобілів і три ночі провели в наметі.
- Якось застопили вантажівку, в якій водій виявився волинянином. Він неймовірно зрадів нам. Тут же почав телефонувати дружині і розповідати, що підвозить своїх земляків, - пригадує Юрій. - Ці люди виявилися дуже щедрими, пригощали нас кавою та солодощами, а потім ще й дали по кілька гривень на чай.
Наступний висновок, який зробив стопер-початківець, - суть автостопу в подорожі, часто досить спонтанній.
- Один з автомобілів, у який ми сіли, прямував на Одесу. Спочатку думали лише трохи під’їхати, але потім вирішили заскочити ще й в Одесу. На пляж дістались, коли було вже темно, розклали намет, товариш ще скупався і вляглися спати. Ми добряче відхилилися від свого маршруту, але в цьому весь кайф автостопу - пригоди і подорожі. Але на це потрібен час, отож, рушаючи в таку мандрівку, не варто обмежувати себе якимись конкретними датами. Хоча є така річ, як швидкісний стоп. Тоді автостопщики дістаються до місця призначення наввипередки, - ділиться хлопець.
За кілька днів мандрівники доїхали до Криму. Пробувши у Веселому чотири дні, насолодившись вільним від туристів пляжем, вирішили переїхати в Лису Бухту.
- Застопили автівку з інтернаціональною парочкою: німкеня та єврей. Вони подорожували нашою країною, користуючись досить цікавим англомовним путівником, виданим десь у Європі. Незважаючи на деякі дуже смішні переклади, типу «маршрутка стейшн», путівник виявився інформативно насиченим. Там було чимало інформації про Луцьк і навіть про музей-скансен у Рокинях. Ми також на ламаній англійській намагались чим більше розповісти цим туристам про Україну, - ділиться хлопець.
Так, за першу свою автостоп-мандрівку Юрко зробив чимало корисних висновків. Каже, що незважаючи на відсутність умов, стопер будь-коли має виглядати чисто й охайно. Адже людину в брудному одязі та зі стійким запахом навряд чи погодиться хтось підвозити. Також стопер на озброєнні завжди повинен мати якісь цікаві історії або ж просто любити поговорити.
- Зазвичай водії погоджуються брати попутників тільки через те, що так їм буде веселіше в дорозі, й вони точно не заснуть. Автостопери - це такі собі психологи для водіїв. Ти маєш чемно вислухати його, звеселити добрим словом, в жодному разі не критикувати музику, яка грає в авто. Якщо вас їде двоє, то хтось один може дозволити собі поспати, а інший мусить розважати водія, слідкувати за дорогою й за тим, аби не трапилось ніяких неприємностей. Ще варто навчитись «ніжно» закривати двері, бо ті, хто гримає, створюють такий собі негативний імідж автостопера, - ділиться Юрко.
Новоспечений автостопер радить подорожувати в парі - хлопець та дівчина: не так страшно, як самому, і не так небезпечно, як двом дівчатам, та й водії, виходячи з принципів власної безпеки, таким зупиняться швидше. Бо, побачивши на дорозі двох хлопців, можуть побоятись підвозити, мовляв, якісь бандюки вештаються. Часто стопери, виходячи на дорогу, беруть з собою табличку, де написано пункт призначення. Юрій каже, що це ефективно тоді, якщо ти стоїш неподалік великого роздоріжжя або їдеш дуже далеко. За його словами, більшість розуміє такий жест, як протягнута рука з піднятим догори великим пальцем, хоча деякі водії з вікон авто теж можуть показувати вам «люкс».
Цього року влітку Юрій чимало подорожував, і практично всюди - автостопом. Цим довів собі й іншим, що Україною можна запросто мандрувати у такий спосіб. Відчув також на власній шкурі, що таке стоп поїздом, бо довелось їхати в купе провідника з Луцька до Івано-Франківська. Випала й поїздка на таксі, при цьому з Дубна до Тернополя, і абсолютно безкоштовно. А на одному з музичних фестивалів познайомився з кількома поляками, які в Україну приїхали автостопом і тим же методом продовжили тут мандрувати. Один з них відмітив, що в нас не так вже й важко стопити, десь так, як і в Польщі. Найкраще ж подорожувати попутними авто у Німеччині.
Ольга Урина
Джерело: «Відомості.UA»
Коментарі
Увага! Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях. За зміст коментаря відповідає його автор.
16/12/12
Ей, народ, лопатки в ручки і допомагаємо зі снігом
Юрій Тананайський
КОМЕНТУВАТИ
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.